Gads ir bijis spraigs un ar savām korekcijām pret sākotnēji plānoto, tomēr pirmā ražošanas sezona kopumā ir vērtējama pozitīvi, vērtē AS NordBrik valdes priekšsēdētājs Gatis Liniņš.
Nordbrik betona bruģa ražotnē Bolderājā, Rīgā kopš 2018. gada pavasara top gan klasiskie bruģa ķieģeļi, gan īpaši apstrādāts bruģakmens ar visadažādākajām krāsu gammām un formām, kā arī ceļu un ietvju apmales.
Tā kā iegādātā ražotne tika būtiski modernizēta ar papildus apstrādes moduļiem, ražošana varēja sākties nedaudz vēlāk, bet ar iespēju piedāvāt klientiem plašāku sīkbetona izstrādājumu sortimentu.
Uzsākot aktīvu ražošanu, audzis saražotās produkcijas apjoms un realizācija. Pēc klientu nogaidošā un vērtējošā perioda, vasaras otrajā pusē jaunā rūpnīca jau saņēma lielākus pasūtījumus no ceļu būves kompānijām, pašvaldībām, kā arī privātpersonām. Ņemot vērā lielo ekonomisko aktivitāti būvniecībā kopumā, pieprasījums pēc sīkbetona produktiem ir saglabājies stabili augsts.
Kopš augusta uzņēmums ir strādājis ar pilnu jaudu, saražojot 4000 m2 dienā. Arī novembris ir piepildīts ar ražošanas pasūtījumiem. Ražošana turpināsies līdz pirmajiem lielajiem mīnusiem vai Ziemassvētkiem. Viss saražotais tiek arī realizēts.
NordBrik rūpnīcā ražotais bruģis šajā sezonā ir ieklāts pie Rīgas Franču liceja renovētās vēsturiskās ēkas Kr. Valdemāra ielā, kā arī citos Rīgas izglītības iestāžu pagalmos. NordBrik bruģa mozaīkas veido infrastruktūru vairākos sporta kompleksos – Salienas golfa laukumā, Inčukalna pamatskolas stadionā. Viens no platības ziņā lielākajiem objektiem ir topošais tirdzniecības centrs Akropole. Nordbrik rūpnīcā tapušais bruģis ir plaši izmantots ielu segumos gan Rīgā, gan Jūrmalā. Laba sadarbība ir izveidojusies arī ar privātajiem uzņēmējiem, piemēram, lielajām zemnieku saimniecībām, kuras novērtē produkcijas kvalitāti un servisu.
Novērojama arī augoša interese par īpašajiem produktiem ar nestandarta apstrādi, krāsu vai formu. Lai arī pašvaldības savos infrastruktūtas objektos galvenokārt izmanto standarta produkciju, jo projektu īstenošanā piesaista Eiropas Savienības finansējumu, arvien vairāk pilsētu, piemēram, Saldus, Cēsu, Valmieras, Salacgrīvas, Kuldīgas, Jūrmalas, Rīgas pašvaldības, īsteno projektus, kas sniedz interesantāku un pamanāmāku risinājumu, salīdzinājumā ar standarta pelēko bruģakmeni.