Lai gan ātro kredītu popularitāte aizvien aug, netrūkst arī cilvēku, kuri atzīst, ka nokļuvuši īstā kredītatkarības varā, vēsta laikraksts Diena.
«Labāk nemaz nelīst aizņemšanās purvā, jo no tā reti kurš tiek ārā,» sacījis pedagoģijas students, sporta skolotājs Juris Ozols. Viņa parādsaistības no pirmajiem izklaidei aizņemtajiem divdesmit latiem divu gadu laikā pārvērtušās par 1200 latiem, kas nu atdodami astoņām ātrās kreditēšanas iestādēm, raksta laikraksts.
J. Ozols ņēmis jaunus kredītus, lai dzēstu iepriekšējos. Tagad nākšoties atstāt darbu sapņu profesijā un meklēt labāk atalgotu darbu, lai rastu izeju no situācijas, sacījis J. Ozols. Visdrīzāk nāksies pamest Latviju un braukt naudu pelnīt uz ārzemēm, viņš atzinis. «Protams, pats vien esmu vainīgs, ka šo naudu aizņēmos,» teicis J. Ozols, taču retoriski vaicājis, kāpēc iestādes izsniegušas naudu, kas pārsniedz viņa ienākumus.
«Manuprāt, kļūda bija tā, ka vispār sāku aizņemties,» laikrakstam teicis J. Ozols, vaicāts, kur saskata savu būtiskāko kļūdu. No šīs finansiālās atkarības nav iespējams tikt ārā, jo, paņemot naudu vienreiz, šķiet, man ir nauda, bet tad, kad vajag atdot aizņēmumu, paņemu atkal jaunu kredītu, un tā parāds aizvien aug,» viņš stāstījis.
Ar mēģinājumiem piedzīt naudu tiesas ceļā pie viņa šobrīd vērsies tikai viens uzņēmums, vispirms atgādinājumus naudu atdot viņš saņemot pa telefonu. «Gadās, ka aizdevēju pusē ir sakarīgs cilvēks, kurš iesaka, kā labāk rīkoties, vai mēģina vienoties, bet gadās arī tādi, kas morāli sagrauj, nostādot aizņēmēju noziedznieka lomā,» pieredzi atklājis J. Ozols.
Latvijas Ātro kredītu devēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Dāvis Barons informējis, ka grūtības atdot naudu esot ap 8-15% klientu.