Reformu partijas pārstāvja Edmunda Sprūdža vadītā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piektdienas pēcpusdienā paziņoja, ka vērsusies Centrālajā finanšu līgumu aģentūrā (CFLA) ar aicinājumu neizmaksāt ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu SIA Ekodoktorīna.
Vēršanos pret uzņēmumu, kurš līdz pērnā gada vasarai daļēji piederēja savulaik ietekmīgā Andra Šķēles ģimenei, VARAM pamato ar nepieciešamību piemērot sankcijas par apzinātu projektu vērtēšanas komisijas maldināšanu.
Proti, pārbaudot kādas vārdā nenosauktas privātpersonas sniegto informāciju, esot secināts, ka SIA Ekodoktrīna ir apzināti maldinājusi vērtēšanas komisiju par īpašumtiesībām uz projektā plānoto zemesgabalu Getliņi Stopiņu novadā, poligona Getliņi teritorijā.
Fakti liecinot, ka 2011.gada 1.jūnijā, tas ir laikā, kad Ekodoktorīna vēldaļēji piederēja par oligarhu dēvētā A. Šķēles ģimenei, īpašumtiesības uz šo zemesgabalu Zemesgrāmatā bija nostiprinātas uz pilnsabiedrības Ekodoktorīna – Getliņi vārda.
Tādējādi minētais zemesgabals nav bijis SIA Ekodoktorīna īpašums, kurā varētu tikt veikti, uzglabāti vai atrasties sākotnējie ieguldījumi. Tāpat projekta «Sadzīves atkritumu šķirošanas centra izveide Stopiņu novadā atkritumu sagatavošanai noglabāšanai» iesniedzējam nebija ilgtermiņa nomas tiesību, kā arī tiesību veikt būvdarbus zemesgabalos, kur projekta ietvaros paredzēti būvdarbi. Nomas līgums starp SIA Getliņi EKO un SIA Ekodoktrīna par attiecīgo zemesgabala ticis noslēgts 2011.gada 7.novembrī.
VARAM uzskata, ka tas ir pietiekams pamatojums, lai projektā CFLA veiktu finanšu korekciju, kuras apmērs var būt 100%, tādējādi, piemērojot, sankciju mehānismu par nepatiesas informācijas sniegšanu projekta iesniegšanas brīdī.
DB jau informējis, ka A.Šķēles ģimenei daļēji piederošajam uzņēmumam Ekodoktrīna līgumu par pilnsabiedrības izveidi SIA Getliņi EKO noslēdza bez konkursa 2005.gada 21.janvārī, paredzot 1,7 hektāru zemesgabala nodošanu šīs pilnsabiedrības rīcībā bez atlīdzības. Līgums paredzēja atkritumu šķirošanu un izmantošanu Getliņu izgāztuvē nodot jaunās pilnsabiedrības rīcībā, ļaujot tai uzbūvēt rūpnīcu, kurā šķirotu un dedzinātu visus Getliņos nonākušos atkritumus.
2009.gadā Ekodoktorīna strādājusi ar 29,88 tūkst. Ls lieliem zaudējumiem, bet 2010.gadā – 15,61 tūkst. Ls lieliem zaudējumiem. Tas vedināja uz aizdomām, ka uzņēmumu pārdot ir jēga tikai tad, ja tas ir uzvarējis konkursā par atkritumu sagatavošanu noglabāšanai, tāpēc pirms gada, kad A. Šķēles ģimene pārdeva sev piederošās Ekodoktorīnas kapitāldaļas, izskanēja minējumi, ka darījums ir noslēgts ar atrunu, ka tas stājas spēkā pēc uzvaras konkursā.