«Pagaidām ministriju nostāja ir vilcināšanās, lai maksimāli ilgāk pavilktu polises darbības laiku,» uzskata Ergo pārstāve Inese Kronberga.
Cik liela naudas summa atgriezīsies budžetā, pārtraucot valsts pārvaldē strādājošo darbinieku veselības apdrošināšanu, vēl nav aplēsts. Vairums ministriju rēķina, vai maz ir izdevīgi lauzt apdrošināšanas līgumus, tomēr par divām zināms, ka tās to nedarīs.
Apdrošinātāji apliecina, ka interese par līgumu pārskatīšanu bijusi neliela, piedāvājumi tos lauzt nav izskanējuši. Tikmēr valsts pārvaldes darbinieki steidzas izmantot veselības apdrošināšanas polises, neizvērtējot nepieciešamību pēc veselības aprūpes, saka RSK pārstāve Ilze Zariņa. Apdrošinātājus tas neapmierina, tādēļ vairākās medicīnas iestādēs to pakalpojumi ir ierobežoti.
ĀM nevēlas lauzt līgumu ar BTA tāpēc, ka Diplomātiskā un konsulārā dienesta likums uzliek par pienākumu ĀM apdrošināt darbiniekus ar veselības apdrošināšanu.
Laužot līgumu, arī Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) «par ietaupījumu runāt ir pagrūti», stāsta IZM pārstāve Dace Jansone, jo šādā gadījumā iestātos līgumsods. Veselības apdrošināšana IZM darbiniekiem pienāktos līdz nākamā gada jūnijam, taču IZM vēl nav izlēmusi, vai maksāt par to teju 14 000 latu.
Jau vēstīts, ka premjers Valdis Dombrovskis (JL) oktobra sākumā aizliedza valsts pārvaldes iestādēm slēgt jaunus veselības apdrošināšanas līgumus un uzdeva pārtraukt iepirkuma procedūras. Viņš arī pieprasīja nekavējoši veikt darbības, lai lauztu noslēgtos līgumus, vienojoties ar apdrošinātāju par ieguldīto līdzekļu atgūšanu, vai arī vienoties ar darbiniekiem par polišu apmaksu no personīgajiem līdzekļiem.
Tagad V.Dombrovska preses sekretāre Līga Krapāne Dienai uzsver: «Premjers noslēgtos līgumus nekad nav licis lauzt. Ministrijām esošie līgumi ir jāizvērtē - vai nav dārgāk tos lauzt, nekā pabeigt?» Tajā pašā laikā L.Krapāne norāda, ka līgumus, kas noslēgti vairākus gadus uz priekšu, iestādes nedrīkst turpināt. Izņēmumi iespējami attiecībā uz diplomātiskā dienesta darbiniekiem, policistiem, ugunsdzēsējiem u.c., kuru veselības apdrošināšanu nosaka likums.
Līdz novembra vidum premjers gaida no ministrijām informāciju par paveikto apdrošināšanas līgumu laušanā. Pēc L.Krapānes teiktā, darbinieku veselības apdrošināšanu izbeigusi Finanšu ministrija. Diena noskaidroja, ka to nākamgad nepirks arī Labklājības ministrija.