Lai arī sarunas par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reformu noslēgušās un Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta un Eiropas Savienības Padomes pārstāvji vienojās par tām reformas detaļām, kuras līdz šim nebija atrisinātas, galīgais naudas apjoms Latvijai nākamajam plānošanas periodam, visticamāk, tiks apstiprināts oktobrī.
EP deputāte Sandra Kalniete uzskata, ka vienošanās par KLP reformu Latvijai ir viena no svarīgākajām, jo reformas rezultātā Eiropas lauksaimniecības politika kļūs taisnīgāka, mazinās negodīgo konkurenci un zemniekiem viesīs skaidrību par iespējām saņemt atbalstu turpmākajos gados.
Lai arī šobrīd vēl precīzi līdz santīmam nevarot aprēķināt, cik daudz līdzekļu no KLP budžeta nākamajos septiņos gados ienāks Latvijā, S. Kalniete pēc viņas rīcībā esošās informācijas aplēsusi, ka lauksaimniecībai un lauku attīstībai Latvija saņems ap 2,7 miljardiem eiro, kas ir par miljardu jeb 58% vairāk nekā šajā plānošanas periodā.
Tas, ka lauksaimniecībai un lauku attīstībai Latvija saņems ap 2,7 miljardiem eiro, kas ir par miljardu jeb 58% vairāk nekā šajā plānošanas periodā, vēl vairāk palielinās Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju Eiropas un pasaules tirgū, uzskata Swedbank lauksaimniecības konsultants – eksperts Raimonds Miltiņš. «Lauksaimnieki kļūs stabilāki un efektīvāki ne tikai graudkopības un pienkopības nozarē, bet tas ļaus attīstīties arī Latvijas netradicionālām nozarēm, kas dos iespēju kooperācijai un jaunu ārējo tirgu apgūšanai. Lielāks atbalsts nozarei radīs papildus darba vietas un darba apjomu citās nozarēs, kas kopumā veidos lielāku pienesumu valsts ekonomikai. Arī banku sektoram atbalsta maksājumu palielinājums ļauj raudzīties uz šīs nozares stabilitāti ilgtermiņā, jo tie spēs amortizēt neprognozētus cenu vai ražas kritumus,» vērtē R. Miltiņš.