Neraugoties uz to, ka dažādi ģeopolitiskie riski pasaulē nerimst, bet tieši otrādi aizvien palielinās, militārā aprīkojuma kompāniju finansiālā atdeve par spīti spēcīgam lobijam dažādās valdībās investoriem varētu izrādīties stipri zemāka nekā varētu šķist. Līdz ar to kādreiz akciju pirkšanai pievilcīgais aizsardzības sektors, tagad, iespējams, kļūst par pievilcīgu nozari spēlēšanai uz vērtspapīru cenu kritumu.
2011. gadā pasaules militārie tēriņi sasniedza 1,727 triljonus ASV dolāru, no šī apjoma ASV izdevumi veidoja 711,4 miljardus, kas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā otrajai lielākajai tērētājvalstij Ķīnai. ASV militārajiem un aizsardzības izdevumiem 2011. gadā novirzīja 8,4% no sava iekšzemes kopprodukta veidojot 41% no visiem pasaules tēriņiem.
Investīciju kompānijas M2M Asset Management portfeļu pārvaldnieks Harijs Beķeris zina teikt, ka militārais sektors būtiski neizceļas uz kopējā akciju tirgus fona. Pēdējā gada laikā sektors ir sekojis līdzi kopējiem akciju tirgus indeksiem, arī kompāniju vidējais novērtējums ir tuvu tirgus vidējam.
H. Beķeris norāda, ka viens no būtiskākajiem faktoriem aizsardzības kompāniju akciju cenas dinamikā ir tendence ASV un NATO dalībvalstīm samazināt savus militāro izdevumu tēriņus un šo vērtspapīru cenas negatīvi ietekmē militāro ienākumu samazināšanās, kas saistīta ar ASV militāro spēku aiziešanas no Irākas 2011.gadā, un plānotā aiziešana no Afganistānas.
Viņš piebilst, ka papildu slogu militārajiem izdevumiem ASV radīs 2011. gadā pieņemtais budžeta deficīta ierobežošanas plāns (Budget Control Act), kas paredz no 2013. gada janvāra nākamās desmitgades laikā samazināt iepriekš plānotos aizsardzības tēriņus par 487 miljardiem dolāru.Tas nozīmē, ka kompānijām, kurām ar valdību ir līgumi, tas varētu nest pārdošanas apjomu samazinājumu par apmēram 12%, secina finanšu tirgus speciālists.