1998. gada oktobrī dibinātajam Liepājas SEZ Erke piemērots jauns nodrošinājums, kas aizliedz veikt tā pārreģistrāciju, liecina Lursoft dati.
Liepājas SEZ Erke pērnā gada beigās izbeigts tiesiskās aizsardzības process. Masīvkoka mēbeļu ražošanas un gatavās produkcijas realizēšanas uzņēmums no šā gada marta pieder SIA VIA-S Furniture, un uzņēmuma valdes locekļu pienākumus patlaban pilda SIA JAGR līdzīpašnieks Jānis Akerfelds un Evita Jansone, kas ir vienīgā SIA MD Solution kapitāldaļu turētāja, liecina Lursoft rīcībā esošā informācija.
Aizvadītajā gadā mēbeļu ražošanas uzņēmums turpināja strādāt ar zaudējumiem, kas pērn mērojami ar 762,575 tūkstošiem eiro. Uzņēmuma vadība norāda, ka zaudējumi radušies saistībā ar norakstīto materiālu iztrūkumu, neatgūstamo debitoru parādu norakstīšanu un izejmateriālu cenu pieaugumu. Pērn uzņēmuma apgrozījums sasniedza 1,646 miljonus eiro. Salīdzinot ar iepriekšējo pārskata periodu, kad uzņēmums apgrozīja 2,453 miljonus eiro, pērn redzams tā samazinājums 33% apmērā.
Db.lv jau rakstīja, ka Liepājas mēbeļu ražotājs Erke, kas šoruden apturējis ražošanu un atlaidis darbiniekus, veic pārrunas ar citiem mēbeļu ražotājiem un cer atsākt darbību kopuzņēmuma formā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma valdes loceklis Jānis Akerfelds.
Kopš šī gada marta Erkes kapitāla daļas pilnībā pieder Grobiņā reģistrētam uzņēmumam SIA VIA-S Furniture. Kā skaidroja Akerfelds, uzņēmums no iepriekšējiem īpašniekiem - trim fiziskām personām - šī gada pavasarī pārņemts ar milzīgām finansiālām problēmām.
Plāns bija stabilizēt uzņēmuma finanšu situāciju un turpināt ražošanas procesu. Diemžēl jāatzīst, ka tas šī pusgada laikā nav bijis iespējams, jo uz pārņemšanas brīdi uzņēmums bija cietis ļoti lielus zaudējumus un uzkrājis lielas parādsaistības. Uz šo brīdi kā vienīgo reālo risinājumu saskatījām apturēt uzņēmuma ražošanas procesu un domāt par uzņēmuma tālāku restrukturizāciju, atzina Akerfelds. Viņš pieļauj, ka ražošanu vajadzēja apturēt jau pavasarī, taču uzņēmums cerējis, ka izdosies stabilizēt darbību.