Iespējams, ka mazkapitāla SIA dalībnieku pilnsapulces lēmums nebūs nepieciešams par darījumu ar dalībnieka, valdes locekļa vai tā radinieku dažu latu vai pat santīmu apmērā.
Tāda situācija varētu veidoties, ja tiks iesniegts attiecīgs priekšlikums grozījumos Komerclikumā, kurus šobrīd skata Saeima. Saeimas deputāts Klāvs Olšteins aicināja sīkbiznesu neapgūtināt ar papildu biokrātisko papīru rakstīšanu, savukārt Saeimas deputāts Romāns Naudiņš norādīja, ka uzņēmējiem nekādu papildu problēmu ar viena dokumenta uzrakstīšanu neesot. Jārēķinās, ka konkrētas kapitālsabiedrības statūti var paredzēt citus nosacījumus. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti lūdza Tieslietu ministriju izpētīt iespēju un sagatavot attiecīgu priekšlikumu par to, ka mikrouzņēmumiem – mazkapitāla SIA nosacījumi par interešu konflikta novēršanu līdz zināmai summai vai kādu brīdi vispār netiktu attiecināti.
Aptaujātie uzņēmēji uzskata, ka ir vajadzīga saprātīga norma, piemēram, darījumi ar valdes, padomes vai dalībnieku saistītajām personām (uzņēmumiem), radiniekiem būtu obligāti jāakceptē dalībnieku pilsapulcei, taču šim darījumu līmenim ir jābūt noteiktam, piemēram, 3000 Ls apmērā – summa, par kuru var iesniegt maksātnespējas pieteikumu tiesā, vai arī 15 minimālo mēnešalgu apmērā, bet nevis dažu santīmu vai latu apmērā, kā tas notiek, ja šāda prasība darījumiem tiek atvasināta pēc formulas – viena divdesmitā vai desmitā daļa no sabiedrības pamatkapitāla. Mazkapitāla SIA Biznesa attīstības risinājumi īpašnieks Kaspars Kociņš uzsver, ka prasība pēc dalībnieku sapulces lēmuma mazkapitāla sabiedrībām par darījumiem ar saistītām personām, kur darījuma summa ir mērāma santīmos, šķiet absurda un neloģiska. «Rezultātā sanāks atskaitīšanās tikai atskaitīšanās pēc par katru iegādāto konvertu, saspraudi, pildspalvu u.tml., turklāt šie lēmumi jau neradīsies no zila gaisa,» savu nostāju pauž K. Kociņš. Viņaprāt, izmaksas sasaukt sapulci, sagatavot šo lēmumu, izdrukāt un glabāt arhīvā izmaksās dārgāk nekā pats darījums - attiecīgi izpaliek loģika par investoru un akcionāru interešu aizstāvēšanu, kuru galvenā interese ir peļņas maksimizēšana. «Vienkāršākais un loģiskākais risinājums būtu nodefinēt minimālo darījumu summu, piemēram, 200 LVL, kas būtu 10% no standarta SIA minimālā dibināšanas kapitāla un attiecināt šo slieksni uz visām mazkapitāla SIA, pretējā gadījumā šādu normu ieviešana vairāk ir vērtējama kā «ķesīša likšana «ES direktīvu prasību ieviešanā, palēnām apkraujot mazos komersantus ar nevajadzīgām administratīvajām darbībām,» tā K. Kociņš.