Marihuānas legāla pārdošana nelielos apjomos veselības veicināšanas nolūkos štatos, kuros tā legalizēta, varēt ļaut gūt vairāku miljonu papildus ienākumus.
Tā, piemēram, aprēķināts, ka Kalifornijā marihuānas legalizēšanas rezultātā štats varētu gūt 1,4 miljardu ASV dolāru ienākumus no nodokļiem, turklāt arī ietaupot tās izmaksas, kas veidojas, piemēram, piemērojot sodus likumpārkāpējiem.
Šīs nedeļas sākumā Vašingtonas un Kolorādo štata vēlētāji panākuši marihuānas tirgošanas legalizāciju. Tādējādi turpmāk cilvēki, kas vecāki par 21 gadu varēs legāli iegādāties marihuānu veselības veicināšanas nolūkos. Šī ir lielākā marihuānas legalizācijas kustības uzvara tās vēsturē, raksta pasaules mediji.
Marihuānas legalizēšanas mērķis nav padarīt to vieglāk pieejamu, bet gan «padarīt sabiedrību drošāku, regulējot marihuānas tirdzniecību», norāda legalizācijas atbalstītāji. «Izņemot marihuānu no pagrīdes tirgus, varēs labāk kontrolēt to, lai marihuāna nenonāk pārāk jaunu cilvēku rokās,» pauda marihuānas legalizācijas atbalstītāji.
Pēdējo gadu laikā Kolorādo strauji audzis medicīniskās marihuānas lietotāju skaits – atļauja iegādāties marihuānu rekreācijas nolūkos ir vairāk nekā 88 tūkstošiem Kolorādo štata iedzīvotāju.
Tajā pašā laikā par marihuānas legalizēšanu tika lemts arī Oregonas štatā, bet tur šāds priekšlikums tika noraidīts.
Pārliecinošs vairākums amerikāņu (81%) uzskata, ka marihuānai ASV ir jābūt legālai, liecina 2010. gada janvārī ABC News veiktā aptauja.
Pašlaik 18 ASV štatos un apgabalos ir legalizēta medicīniskā marihuāna, tomēr šajos štatos tiek veikta ļoti stingra tās uzraudzība. Savukārt kopš 6. novembra Kolrādo un Vašingtonas štatos marihuānas tirdzniecība tiks regulēta «tāpat kā alkohola pārdošana».
Cilvēki ir lietojuši marihuānu vairākus tūkstošus gadu, taču 20. gadsimtā lielākajā daļā valstu tā tika aizliegta, raksta New York Times. Pēdējo gadu laikā aktivizējusies kustība, kas iestājas par marihuānas legalizēšanu. Sevišķi pieaudzis marihuānas lietotāju skaits pusaudžu vidū – aptuveni viens no 15 vidusskolas vecuma jauniešu pīpē marihuānu teju ikdienā, citējot 2011. gada decembrī veikto aptauju, vēsta New York Times. Tajā pašā laikā samazinājies to jauniešu skaits, kas lieto alkoholu vai cigaretes.
Lai arī lielākajā daļā valstu medicīniskā marihuāna ir aizliegta, medicīniskās marihuānas atbalstītāji norāda, ka tās lietošanai ir vairāki pozitīvi efekti uz veselību un to var izmantot, piemēram, glaukomas, kuņģa un zarnu trakta saslimšanu ārstēšanā u.c.
Db.lv jau rakstīja, ka par monopolisti marihuānas ražošanā grasās Urugvaja. Šī Latīņamerikas valsts jau izsenis izcēlusies ar progresīvām sociālajām reformām un tagad plāno kļūt par vienīgo un galveno narkotiku ražotāju un tirgotāju. Šāds lēmums pieņemts, lai samazinātu noziedzības līmeni, kas ir augsts tieši nelegālās narkotiku tirdzniecības dēļ.