Vispirms vārds un pēc tam biznesa ideja, ko šajā vārdā ietērpt. Tāds ir zīmola pARTapis idejas autores Kristīnes Kalējas stāsts.
Viņa atminas, ka pati ideja par vārdu pārtapis un to, kāda izskatīsies zīmola vizuālā identitāte, prātā ienākusi jau pirms aptuveni pieciem gadiem. Tolaik gan viņai nebija ne jausmas, kas slēpsies zem tā. Reālākas aprises zīmols ieņēma pagājušajā rudenī, kad Kristīne sāka plašākam pulkam piedāvāt pašas darinātus apģērbus, kas radīti no jau esošiem apģērbiem, kas ir kvalitatīvi, bet dažādu iemeslu dēļ vairs netiek valkāti un kam šādi tiek iedota otrā dzīve.
Atgriežas pie sirdslietas
Kristīnei radošās izpausmes nav svešas, viņa jau vairāk nekā desmit gadus veido oriģinālas, personalizētas dāvanas un pašā krīzes uzplaukumā atvēra arī mākslas salonu Ādažos. Pirms trim gadiem viņa ar domubiedriem-radiniekiem savā dzimtajā pusē Jaunjelgavā nodibināja biedrību RADI Jaunjelgavā un tās paspārnē organizējusi dažādas radošās darbnīcas, kurās cilvēkiem mācīts dzīvot zaļāk, pielietot savā ikdienā zero waste (bezatkritumu) principu. «Pagājušajā gadā īstenojām arī Eiropas projektu, kura laikā apmācījām 500 cilvēkus. Tas bija tāds neprātīgs mērķis, taču to paveicām un visi kopā dažādās meistarklasēs pārstrādājām dažādus materiālus – sākot no pudelēm, platēm un beidzot ar tekstilu. Neviļus sāku savam priekam veidot arī apģērbu – salieku kopā dažādus apģērbu, auduma gabalus un izveidoju jaunu fasonu. No sākuma šuvu sev, bet draudzene ieteica piedāvāt to arī citiem. Pirmo reizi plašākam pulkam savus darinātos apģērbus izrādīju Rīgas svētku laikā Esplanādē un biju priecīga, ka cilvēkiem patīk un ažiotāža bija diezgan liela. Tad es vaigā ieraudzīju savu īsto pircēju,» atminas Kristīne.
Toreiz viss tika izpirkts, un tas mudināja Kristīni turpināt darbu pie jaunu apģērbu veidošanas. Reizi mēnesī biedrība organizē RADU tirgu, kurā Kristīnei bija iespēja piedāvāt zīmola pARTapis apģērbu. «Cilvēki pARTapis apģērbu izvēlas gan zaļās domāšanas, gan dizaina un funkcionalitātes dēļ. Esmu praktisks cilvēks, līdz ar to veidoju tādu apģērbu, kas ir ne tikai skaists, bet arī ērti valkājams, ir funkcionāls, transformējams. Esmu novērojusi, ka bieži vien latviešiem ir bail ļauties spilgtām krāsām, neierastām detaļām apģērbā. Tomēr es mudinu sadūšoties, nojaukt robežas. Būt brīviem no aizspriedumiem,» viņa akcentē. Tāpat, viņasprāt, ir jānojauc aizspriedumi par to, ka vienmēr ir nepieciešams iegādāties aizvien jaunas lietas, šādi radot piesārņojuma pēdu dabā.
Visu rakstu lasiet 28. oktobra laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!