Nīderlandē notikusi vērienīga mākslas darbu zādzība. Noziedzniekiem izdevies tikt pie Pablo Pikaso, Kloda Monē, Pola Gogēna un Anrī Matisa darbiem, kas bija izstādīti Roterdamas mākslas muzejā, vēsta BBC.
Laupītājiem muzejā izdevies iekļūt agrā otrdienas rītā. No muzeja tie aiznesuši tādus pazīstamus darbus kā Kloda Monē Vaterlo tilts, Pikaso gleznu Arlekīna galva, Anrī Matisa Lasītāja baltā un dzeltenā un Luciana Freida Sieviete ar aizvērtām acīm.
Roterdamas policija informēja, ka ziņa par ielaušanos muzejā saņemta agrā otrdienas rītā, taču, kad likumsargi bija ieradušies, noziedznieki bijuši jau prom.
Eksperti norāda, ka zagļi pazinuši mākslas darbus un gleznas izvēlējušies mērķtiecīgi. Nozagtās gleznas varētu būt simtiem miljonu eiro vērtībā, sacīja Nozudušo mākslas darbu reģistra vadītājs Kriss Marinello (Chris Marinello). Tomēr nozagto mākslas darbu atklāta pārdošana vairs neesot iespējama, jo tie starptautiski reģistrēti kā zagti.
Viņš norādīja, ka patlaban noziedzniekiem, visticamāk, ir ierobežotas iespējas – viņi par mākslas darbiem var pieprasīt izpirkšanas maksu, vai arī pārdot melnajā tirgū par summu, kas ir daudz zemāka nekā to patiesā vērtība. K. Marinello tomēr noliedza, ka zādzību varētu būt pasūtījis kāds privāts kolekcionārs, norādot, ka tā notiek tikai Holivudas filmās.
Apzagtais muzejs bijis aprīkots ar automātisku augstas kvalitātes drošības sistēmu, un Nīderlandes policija patlaban cenšas saprast kā zagļiem izdevies to apiet.
Db.lv jau vēstīja, ka aprīlī Serbijas policijai izdevies atgūt pirms četriem gadiem nozagtu mākslas darbu, kura vērtība tiek lēsta 110 miljonu ASV dolāru apmērā. Franču postimpresionisma gleznotāja Pola Sezana darbs Zēns sarkanā vestē no Cīrihes muzeja tika nozagts 2008. gada februārī. Laupītājiem toreiz izdevās piesavināties arī Kloda Monē Magones pie Vetējas, Edgara Degā Grāfs Lepiks un viņa meitas un Vinsenta van Goga Ziedoši kastaņa zari.
Tā bija lielākā mākslas darbu zādzība Eiropā. K. Monē un van Goga darbus pamestā mašīnā izdevās uziet pēc dažām dienām, bet E. Degā gleznas atrašanās vieta joprojām nav zināma.