Latvijas 20 lielākie kooperatīvi pērn apgrozījuši 222,5 miljonus latu, kas ir par 24% vairāk nekā 2011. gadā.
Kā liecina DB veiktā analīze, no TOP kooperatīviem tikai pieciem nav izdevies palielināt apjomus, turklāt šo uzņēmumu apjomu samazinājumi ir nesalīdzināmi niecīgāki nekā citu jomas pārstāvju ievērojamie apgrozījuma izrāvieni. 2012. gadā, atzīmējot kārtējos graudu cenu rekordus, izcilus darbības rezultātus ir izdevies panākt tieši kooperatīviem, kas organizē graudkopju zemnieku saimniecības.
Tā, piemēram, Durbes grauds ir palielinājis apgrozījumu par 150% gada laikā, kooperatīvam ir pievienojušies arī jauni biedri, un tā apgrozījums, rēķinot uz vienu biedru, ir audzis visstraujāk no TOP 20 uzņēmumiem − par 109%. Arī Sēlijas ārēm bijuši izcili rezultāti; ar tādu pašu biedru skaitu ir izdevies divkāršot apgrozījumu − 2012. gadā līdz 1,9 miljoniem latu.
Šoreiz neviens «jauns» kooperatīvs nav pievienojies lielāko divdesmitniekam, tomēr jāatzīmē, ka topa jaunākais kooperatīvs − Piena partneri KS, kas dibināts 2010. gadā, veiksmīgi uzsākot darbību, otrajā pilnajā darbības gadā ir apgrozījis 3,4 miljonus latu, kas ir par 43% vairāk nekā gadu iepriekš. Tādējādi uzņēmumam izdevies pietuvoties TOP 10. Piena partneri KS vadītājs Modris Spuģis pieaugumu skaidro galvenokārt ar izslauktā piena apjoma palielinājumu – ja iepriekš vidēji dienā kooperatīva biedri saražoja 32 t piena, tad 2012. gadā – 38 – 40 t piena. Turklāt kooperatīvam pievienojies jauns biedrs, kas arī veicināja apjomu palielinājumu. Jāuzsver, ka, neskatoties uz topa līdera apjomīgo artavu kooperatīvu kopējā apgrozījumā, ir palielinājies arī TOP 20 slieksnis.