Šā gada marts acīmredzot ir bijis trešais mēnesis pēdējā gada laikā, kad mēneša ietvaros tika reģistrēts cenu pieaugums. Cenu kāpumam martā bija galvenokārt sezonāls raksturs – lielāko ietekmi uz mēneša inflāciju atstāja apģērbu un apavu cenu pieaugums līdz ar jaunāko kolekciju nonākšanu veikalu plauktos. Pārtikas un personīgās aprūpes preces, visticamāk, arī kļuva nedaudz dārgākas mēneša laikā, savukārt, degviela palētinājās salīdzinājumā ar februāri, uzsver Citadele eksperti.
Kopš 2011. gada vidus Latvijas inflācijas līmenis ir noturīgi pazeminājies un, ja ekspertu prognoze būs tuva patiesībai, gada inflācija martā varētu noslīdēt līdz nulles līmenim. Kaut arī izteikti zema inflācija vai pat deflācija tiek uzskatīta par ekonomikas vājuma pazīmi, pašreizējais inflācijas palēninājums galvenokārt atspoguļo resursu cenu stagnāciju globālajos finanšu tirgos, skaidro analītiķi, piebilstot, ka tajā pašā laikā joprojām lēns iedzīvotāju pirktspējas pieaugums arī nākotnē varētu ierobežot no resursu cenām neatkarīgo preču un pakalpojumu cenu kāpumu.
Neskatoties uz to, ka inflācijas bremzēšanās notikusi atbilstoši Citadele ekspertu gadu mijā izteiktajai prognozei, gada inflācijas tempu samazinājums izrādījās straujāks nekā gaidīts. Tādējādi, gadījumā, ja resursu cenas nepiedzīvos būtiskos satricinājumus, vidējā inflācija šogad varētu noslīdēt zem 1% līmeņa.