LDDK norobežojas no sabiedriskās organizācijas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) paziņojumiem, ka sociālie partneri - LDDK un LBAS, pieprasa apmaksāt turpmākās konsultācijas valsts pārvaldes un budžeta sakārtošanai.
LDDK aicina LTRK lietot tiesiski korektu sociālo partneru definīciju, lai nediskreditētu sociālo partneru jēdzienu un organizācijas, kā arī nemaldinātu sabiedrību, radot neizpratni.
LDDK norāda, ka turpinās sniegt priekšlikumus un konsultācijas un uzņemsies atbildību par līgumsaistībām, kas noslēgtas starp sociālajiem partneriem vai sociālajiem partneriem un publiskajām institūcijām, lai sasniegtu kopīgi izvirzītos valsts vidējā un ilgtermiņa stratēģiskos mērķus.
LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs: "Esam gatavi nākt klajā ar radikāliem risinājumiem, lai mainītu situāciju valstī. Lai to darītu ir jākoncentrē spēki nākamā pusotra mēneša laikā sastādīt 2010.gada - 2012.gada valsts budžeta perspektīvu, kas vērsta uz ekonomikas atveseļošanu, nevis jāpretendē uz vēl nenopelnītās naudas dalīšanu. Mums ir jāturpina uzdot valdība jautājumi par to, kā starptautisks aizdevums tiks izmantots un kā turpmāk tiks organizēts darbs pie valsts budžeta sastādīšanas, lai izmaiņas neskartu sociāli neaizsargātās grupas un ekonomikas glābšanas riņķi - uzņēmumus."
Valdība kopā ar partneriem ir lēmusi turpināt darbu pie starptautiskā aizdevuma efektīvas izlietošanas. Turpmākajam darbam pie valsts budžeta perspektīvas 2010.gadam - 2012.gadam ir izveidota Ministru prezidenta vadībā Reformu vadības grupa, kurā darbosies sociālie partneri - LDDK, LABS, un sadarbības partneri LPS un LTRK, kā arī uzaicinātie ekonomisti un zinātnieki.
Jau vēstīts, ka izņēmēju (LTRK) par darbu pie 2010.gada budžeta izstrādes vēlas saņemt atalgojumu 100 000 latu apmērā. LTRK valdes priekšsēdētājas Žanetas Jaunzemes-Grendes kuluāros neoficiāli nosauktā provizoriskā samaksa neesot pieprasīta, paziņoja LTRK. Tā esot visu sociālo partneru aprēķins par budžetu, kas nepieciešams, lai pilnvērtīgi varētu strādāt 9. jūnijā izveidotā premjera vadītā reformu vadības darba grupa, kurā kopīgi ar sociālo partneru pārstāvjiem jāstrādā pie strukturālajām reformām, kas ļautu samazināt valsts budžeta izdevumus laikā no 2010. līdz 2012. gadam.
Premjers Valdis Dombrovskis (JL), atbildot, vai valsts varētu sociālajiem partneriem par viņu ekspertīzi maksāt, laikrakstam Neatkarīgā uzsvēra, ka šajā finanšu situācijā valstij nav iespēju rast papildu finansējumu sociālo partneru darba apmaksai, līdzdarbojoties budžeta izstrādes gaitā. «Valdības vadītājs tomēr cer uz partneru izpratni, jo tikai ar viņu līdzdalību šajā Latvijai smagajā finansiālajā un ekonomiskajā situācijā mēs varam pieņemt nepopulārus, bet valsts izvešanai no krīzes ļoti nepieciešamus lēmumus,» uzsvēra premjera preses sekretāre Līga Krapāne.