Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca, atbilstoši valdības lēmumam, ir pārņēmusi ar infekciju slimību ārstniecību saistītās funkcijas, un slimnīcas sastāvā darbu uzsācis stacionārs Latvijas Infektoloģijas centrs. Līdz ar to slimnīcā ir pieci stacionāri – Gaiļezers, Latvijas Onkoloģijas centrs, Biķernieki, Linezers un Latvijas Infektoloģijas centrs.
Strādājot vienas slimnīcas sastāvā, nebūs nepieciešamība slēgt līgumus un veikt savstarpējos norēķinus par atsevišķu diagnostikas un ārstniecības pakalpojumu sniegšanu, skaidro Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Viesturs Boka.
DB jau vēstīja, ka līdz 1.aprīlim ir paredzēts reorganizēt Latvijas Infektoloģijas centru, nododot ar infekciju slimību ārstniecību saistītās funkcijas Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai, bet valsts pārvaldes funkcijas –sabiedrības veselības un epidemioloģiskās drošības jomā –Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). To paredz 21.februārī, Ministru kabinetā apstiprinātais Veselības ministrijas (VM) izstrādātais rīkojuma projekts par SPKC izveidošanu un ministrijas padotības iestāžu reorganizāciju.
SPKC no Nacionālā veselības dienesta un Veselības inspekcijas pārņems sabiedrības veselības monitoringa, slimību uzraudzības un veselības veicināšanas funkcijas. Savukārt, Veselības inspekcijas uzdevumus, kas izriet no Eiropas Parlamenta un Padomes regulām par uzturvērtības un veselīguma norādēm uz pārtikas produktiem, pārņems Pārtikas un veterinārais dienests.
VM skaidrojums liecina, ka SPKC izveide ir nepieciešama, jo patlaban slimību profilakse tiek realizēta vājā līmenī, bet pārvaldes uzdevumi sabiedrības veselības jomā ir sadrumstaloti starp vairākām iestādēm.
Izmaiņu rezultātā, nodrošinot infekcijas slimnieku ārstēšanu daudzprofilu slimnīcā, pacientiem uzlabosies veselības aprūpes kvalitāte un racionālāk tiks izmantots ārstniecības finansējums, pārliecību pauž VM. Savukārt, samazinot vidējo ārstēšanās ilgumu stacionārā un pārskatot ambulatoro apmeklējumu apmaksu, kā arī centralizējot ārstēšanas atbalsta un administratīvās funkcijas, sākot ar 2013.gadu potenciālais finansiālais ieguvums nozarē būtu ap 1,5 milj. Ls, aplēsusi VM.
Iepriekš pret Latvijas Infektoloģijas centra reorganizāciju iebilda tā arodkomiteja. Tika rītota arī protesta akcija un amatpersonām sūtītas vēstules, lai nepieļautu iestādes reorganizāciju. Taču valdība nolēma dot zaļo gaismu iestādes reorganizācijai.