AS Latvijas Gāze Augstākajā tiesā pārsūdzēja Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, kas atstāja spēkā Konkurences padomes uzlikto 2,2 miljonu eiro sodu. AS Latvijas Gāze uzskata, ka Konkurences padomes lēmums piemēro sodu ar atpakaļejošu spēku, neatbilst tiesiskās paļāvības principam un ir nesamērīgs, informē uzņēmumā.
Konkurences padome sodīja AS Latvijas Gāze 2013. gadā, uzskatot, ka uzņēmuma rīcība pret parādniekiem, kuriem gāzes padeve tika atjaunota vien pēc parāda nomaksas, neatbilst konkurences principiem. Vienlaicīgi Konkurences padome atzina, ka virknē šādu situāciju uzņēmums rīkojies pareizi. Sods tika piespriests par uzņēmuma darbību no 2009. līdz 2013. gadam.
Lai arī AS Latvijas Gāze nekavējoties pēc Konkurences padomes lēmuma mainīja savu parādu atgūšanas praksi, tomēr uzņēmums uzskata, ka sods ir piespriests prettiesiski un nesamērīgi.
Pirmkārt, laika posmā no 2009. līdz 2013. gadam Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aptuveni 100 lietās izskatīja un apstiprināja uzņēmuma darbības atbilstību likumiem un regulējumam. Arī pati Konkurences padome vairākos gadījumos sniedza apstiprinājumu par darbību pareizību un atzina, ka konkrētais jautājums nav padomes kompetencē, norāda uzņēmuma pārstāvis Vinsents Makaris.
AS Latvijas Gāze savās darbībās paļāvās uz regulējošo institūciju atzinumiem. Tādēļ Konkurences padomes lēmums sodīt uzņēmumu par darbībām kopš 2009. gada ir uzskatāms par prettiesisku.
Otrkārt, uzņēmumam piespriestais 2,2 miljonu eiro sods ir nesamērīgi liels. AS Latvijas Gāze uzliktais sods pārsniedza visu iepriekšējo 12 gadu laikā Latvijā uzlikto sodu par līdzīgiem pārkāpumiem kopsummu. Lielākais līdz tam uzliktais sods bija desmit reizes mazāks un starp sodītajiem uzņēmumiem bija gan bankas, gan telekomunikāciju uzņēmumi ar ievērojamu apgrozījumu.
AS Latvijas Gāze saskata pamatu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā, ja arī Augstākā tiesa atzīs par pamatotu tiesiskās paļāvības principu neievērošanu.