«Absolūti neatkarīgu valstu Eiropā nav, un pēdējie notikumi apliecina, ka valstis ar veselīgu ekonomiku un eiro ir suverēnākas par valstīm, kurās ir sava valūta, bet ekonomisko problēmu dēļ rodas grūtības finansēt valsts parādu,» norāda Latvijas Bankas komunikācijas speciālists Jānis Silakalns.
«Runājot par suverenitāti, būtu jāatbild uz retorisku jautājumu - kas ir neatkarība – kad no tevis nekas nav atkarīgs vai kad vari ietekmēt ārējos lēmumus, kas nosaka tavu nākotni,» pauž Latvijas Bankas pārstāvis.
«Tāpat būtisks ir jautājums par iespējām realizēt neatkarīgu monetāro jeb naudas politiku. Kurā gadījumā suverenitātes ir vairāk - ar latu vai eiro?,» pauž J. Silakalns. «Vai mūsu mazās tautsaimniecības suverenitāte ir lielāka gadījumā, ja jebkurš liels finanšu spēlētājs ar pašmāju, par latu lepno baumotāju palīdzību var uzsist lata likmes līdz 30% gadā un piespiest daudzus latam neticīgos skriet mainīt savus iekrājumus pret drošo eiro? Vai tomēr tā ir lielāka gadījumā, ja ar stabilu valūtu kā eiro tautsaimniecība attīstās sekmīgāk un Latvija var piedalīties to lēmumu pieņemšanā, kuri izšķirs Eiropas, tajā skaitā Latvijas, nākošās desmitgades?,» viedokli «par» eiro ieviešanu pauž bankas pārstāvis.
Jāatgādina, ka tuvojoties 2014. gadam, kad tiek plānots Latvijā ieviest eiro, vēl aktuālākas kļūst diskusijas par eiro devumu Latvijai. Tāpat valdība uzsākusi aktīvu eiro popularizēšanas plānu, kura vien no mērķiem ir «ļaut cilvēkiem izteikt bažas un izsāpēt savu sāpi».