Liepājas enerģija ir viens no projektiem, kas pierāda, ka, pareizi plānojot investīciju stratēģiju, izvēloties vietējos atjaunīgos energoresursu un piesaistot ES fondu līdzekļus, ir iespējams sasniegt rezultātus, kur ieguvēji ir visi – iedzīvotāji, saņemot zemākus tarifus, uzņēmums, kas spēj finansiāli veiksmīgi strādāt un sabiedrība, kas iegūst no atjaunīgo energoresursu izmantošanas ilgtspējīgas attīstības griezumā.
Tā laikraksta Dienas Bizness rīkotajā konferencē Atjaunojamā enerģija norādīja a/s Latvenergo korporatīvās stratēģijas direktors Alnis Bāliņš, nosaucot Liepājas projektu par Latvijas veiksmes stāstu: «Savā ziņā Liepājas enerģija ir ideālais siltuma un energoapgādes modelis, kas atbilst mūsdienu galvenajām prasībām – diversifikācija, drošība un ilgtspēja. Šo var vērtēt kā veiksmes stāstu ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas mērogā – stiprinot Latvijas kā zaļās enerģijas ražotājas un lietotājas tēlu.»
DB jau rakstīja, ka SIA Liepājas enerģija, kuras akcionāre ir arī a/s Latvenergo, realizē vienu no lielākajiem atjaunīgo energoresursu izmantošanas projektiem Latvijā. Jau 2012./2013. gada apkures sezonā Liepājai siltumu piegādās no jaunās biokoģenerācijas stacijas. Šis projekts ir daļa no SIA Liepājas enerģija septiņu gadu siltumapgādes attīstības programmas, kur kopējais investīciju apjoms tiek lēsts ap 30 miljoniem latu.
Viens no a/s Latvenergo stratēģiskajiem mērķiem ir atjaunīgo energoresursu projektu realizācija, attīstot diversificētu un videi draudzīgu ražošanas portfeli. Šī stratēģiskā mērķa ietvaros a/s Latvenergo meitas sabiedrība SIA Liepājas enerģija realizē projektus, kur kā kurināmais tiks izmantots atjaunīgais energoresurss – šķelda, informē a/s Latvenergo komunikācijas direktors Andris Siksnis.
Kopš 2006.gada ir realizēti vairāki Liepājas pilsētas siltumapgādes uzlabošanas projekti, lai gan siltumapgādes tarifs Liepājā joprojām ir viens no augstākajiem Latvijā. Veicot siltumtrašu rekonstrukciju 12,5 km garumā, ir būtiski samazināti siltumenerģijas zudumi, ļaujot ieviest 1,5 Ls/MWh (lati par megavatstundu) tarifa samazinājumu, sākot 2011./2012. gada apkures sezonu; savukārt koģenerācijas projekta realizācija 2010. gadā Tukuma ielā ir devusi siltumenerģijas tarifa samazinājuma efektu aptuveni trīs Ls/ MWh apmērā, uzsver A. Siksnis.
Šā gada novembrī tiks pabeigta biokoģenerācijas stacija, kas saražos aptuveni 20% no visa SIA Liepājas enerģija siltumenerģijas apjoma, t.i. ap 45 tūkst. MWh gadā. Līdz ar šī projekta realizāciju uzņēmums varēs 2012. gada rudenī veikt kārtējo siltumenerģijas tarifa samazinājumu.
Projektu rezultātā Liepāja būs ieguvusi diversificētu siltumenerģijas ražošanas bāzi, kurā iespējams strādāt kā kurināmo izmantojot gan gāzi, gan arī biomasu – šķeldu. Tas padarīs Liepājas siltumapgādi drošāku energonesēju piegādes krīžu gadījumā, norāda A. Siksnis.