Pastāvēs, kas pārmainīsies, tā, citējot latviešu dzejnieku Raini, latviešu valodā norādīja Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektore Kristīne Lagarda, Rīgā atklājot konferenci «Apstākļiem spītējot. Baltijas valstu tautsaimniecības atveseļošanās pieredze».
Latvijas paveiktais starptautiskā aizdevuma programmā bijis grūts, bet veiksmīgs ceļojums, apliecināja K. Lagarda, minot, ka Latvija spējusi pārvarēt smagu krīzi un atjaunot ekonomikas izaugsmi.
Kā prioritātes, pie kurām Latvijai būtu jāstrādā turpmāk, K. Lagarda minēja eiro ieviešanu, kam joprojām jābūt «gala mērķim», un sociālās nevienlīdzības samazināšanu.
Tāpat visām Baltijas valstīm jāturpina veikt reformas, paaugstinot konkurētspēju un darbaspēka produktivitāti. Izglītības sistēmā savukārt jānodrošina tas, ka mācību iestādēs tiek sagatavoti tādi speciālisti, kādi nepieciešami tirgum.
K. Lagarda un citi aizdevēju pārstāvji vairākkārt uzsvēra, ka viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ļāvis Latvijai veiksmīgi īstenot aizdevuma programmu, bijusi stingrā apņemšanās – gan no valdības, gan iedzīvotāju puses. Nozīmīgs bijis arī ātrums, kādā veikta konsolidācija un reformas.
#1/5
Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiekas ar Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektori Kristīni Lagardu.
#2/5
Finanšu ministrs Andris Vilks tiekas ar Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektori Kristīni Lagardu.
#3/5
Finanšu ministrs Andris Vilks (no kreisās), premjers Valdis Dombrovskis un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, tiekoties ar Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektori Kristīni Lagardu.