Pieminot neatkarīgās Latvijas armijas karavīrus, kas izcīnīja uzvaru pār tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī, Lāčpleša dienas vakarā pie Rīgas pils svecīties nolika tūkstošiem cilvēku.
Krastmalā pulcējās ģimenes, draugu kompānijas, apvienojot dažāda vecuma cilvēkus - no maziem bērniem līdz sirmgalvjiem. Lielākā daļa bija gados jauni cilvēki. Cilvēki līdzi bja paņēmuši svecītes, kuras tika iedegtas Rīgas pils pakājē. Svecītes novietotas pie Rīgas pils mūra, kā arī uz līdzās esošās Anglikāņu baznīcas žoga mūra. Tāpat svecītes tiek iedegtas Daugavas krastā.
Šogad pirmo reizi svecītes netika liktas pils apkārtmūra šuvju vietās, bet gan uz speciāli sagatavotiem paliktņiem, kā arī zālienā pie apkārtmūra taisnā posma uz Vanšu tilta pusi. Paliktņi izgatavoti kā risinājums ērtākai un parocīgākai svecīšu izvietošanai pie Rīgas pils. Tā mūris netikšot bojāts, un to pēc tam būs arī vieglāk notīrīt. Pēc Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) pieprasījuma paliktņu tehnisko risinājumu izstrādāja pilnsabiedrība Pils projekts arhitekta Artūra Lapiņa vadībā, un tas tika saskaņots gan ar VNĪ, gan Valsts prezidenta kanceleju. Atbilstoša izmēra speciāli paliktņi jeb plaukti no nerūsējoša tērauda apkārtmūrī tikšot uzstādīti un nostiprināti ik gadu par godu Lāčplēša dienai.
Krastmalā tika iedegti arī ugunskuri, pie kuriem pulcējas cilvēki un dziedāja dziesmas. Sanākušajiem bruņoto spēku pārstāvji dalīja siltu tēju.
Saistībā ar Lāčplēša dienas pasākumiem pirmdien no plkst.18 līdz 23 slēgta transporta kustība 11. novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltiem, informēja Valsts policija.
Lāčplēša dienu Latvijā atzīmē par godu neatkarīgās Latvijas armijas uzvarai pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Bermontiādes laikā Latvija zaudēja 743 karavīrus, no kuriem 57 bija virsnieki.
Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums. Šo dienu Saeima ir noteikusi par Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas dienu.
Lāčplēša dienu atsāka svinēt 1988. gadā, kad 11. novembrī Rīgas pils Svētā Gara tornī atkal tika pacelts Latvijas valsts karogs.
Dažādi Lāčplēša dienai veltīti pasākumi notiek visas dienas garumā visā Latvijā.