Jaunākais izdevums

Latvija ir ļoti laba vide, kur ražot mājas. Tas, ko vadošie kokapstrādes uzņēmumi dara, ir apsveicami. Jo vairāk mēs pievienojam vērtību kokam, jo labāk. Arī es vēlos iet tajā virzienā, lai pēc iespējas vairāk izmantotu kokmateriālu, ražotu mājas un eksportētu tās visā pasaulē, saka koka māju ražošanas uzņēmuma MyCabin dibinātājs un vadītājs Ģirts Draugs.

Uzņēmums MyCabin dibināts 2020.gadā, bet savu darbību uzsāka 2021.gadā. Pirmais posms attīstībā bija trīs dažādu demo māju būvēšana. “Lielākā veiksme bija tā, ka mums bija produkts, kuru varējām parādīt, klients varēja to apskatīt un iegādāties. Pirmajā gadā mēs pārdevām 17 mājas, un sākās ceļš, kā saražot kvalitatīvu produktu. Zīmīgi, ka neesmu no nozares, jo pirms trim gadiem pats vēlējos nopirkt brīvdienu māju un sapratu, ka šis tirgus ir sliktā stāvoklī. Nav ražotāja, kas var pateikt konkrētu cenu par produktu, kur var paskatīties demo māju, lielākoties viss ir bez PVN, slēptās izmaksas. Es sapratu, ka tā ir brīva niša,” stāsta MyCabin dibinātājs un vadītājs Ģirts Draugs.

Viņaprāt, tas, ka viņš un citi komandas cilvēki nav no nozares, dod lielāku potenciālu. “Pirmajā gadā, uzsākot ražošanu, sapratu, ka ir jāveido standartizēti produkti. Galvenais uzdevums ir klientiem piedāvāt visvienkāršāk nopērkamo māju. Skatoties nākotnē – klients zina, ka ir demo māja, var aizbraukt paskatīties un, līdzīgi kā auto salonā, mājās online var atzīmēt, kas ir nepieciešams, un uzzināt, kad to var saņemt,” stāsta Ģ. Draugs. Jau sākotnēji uzņēmējs zināja, ka vēlas darboties ne tikai brīvdienu māju, bet arī dzīvojamo māju segmentā. “Otrajā uzņēmuma darbības gadā izveidojām produktu un uzbūvējām. Tajā es pats nepilnus trīs gadus nodzīvoju testējot un pārliecinoties, ka ir trāpīts desmitniekā – sajūta, energoefektivitāte, plānojums,” stāsta Ģ.Draugs. Otrajā uzņēmuma darbības gadā par MyCabin uzrakstīja arhitektūras un dizaina žurnāls Dwell. Tas veicināja milzīgu pieprasījumu no visas Eiropas un ASV. Izdevās noslēgt franšīzes līgumu ar uzņēmumu Amerikā, un 2022.gadā MyCabin atvēra ražotni Čikāgā, Ilinoisas štatā. “Tas zīmolam iedeva globālu spēku, un mums nāk pieprasījumi no visas Eiropas. Sapratām, ka mūsu dizains un produkts patīk un esam uz pareizā ceļa. 2023. bija pirmais gads, kad ASV tika pārdotas un uzstādītas 22 mājas,” atklāj Ģ.Draugs.

IZMANTO VIETĒJO

MyCabin māju būvniecība notiek divās ražotnēs: Jelgavā, Latvijā, kas apkalpo visu Eiropas tirgu, un ražotnē Čikāgā, ASV, kas ražo MyCabin brīvdienu mājas Ziemeļamerikas tirgum. Pirmajā darbības gadā uzņēmuma ražotne atradās pie Salaspils, tad telpas tika nomainītas un uzņēmums atradās pie Jaunmārupes, bet tur MyCabin nevarēja paplašināties, jo telpas bija mazākas par šobrīd esošajām. Šobrīd Jelgavā uzņēmumam ir apjomam atbilstošas telpas un zemes gabalā var uzbūvēt vēl vismaz divas reizes lielāku ražotni. Ražotnes platība ļauj ražot līdz 10 mājām mēnesī, lai maksimāli ātri spētu nodrošināt pasūtījuma izpildi. Ēkas ražošanas ilgums vidēji ir 2-3 mēneši. Tas var būt vēl īsāks, pērkot ražotnē pieejamus gatavos māju modeļus. “Klients pasūta māju un tajā ir iekļauts viss – produkts ar PVN, pamatiem, uzstādīšanu un piegādi. Kad noslēdzam priekšlīgumu, tad aizbraucam uz zemes gabalu, pārbaudām, MyCabin arhitekti sagatavo mājas novietojomu uz zemes gabala un visu nepieciešamo dokumentāciju, tiek noslēgts līgums un sākta mājas ražošana. Piemēram, agrāk ārpakalpojumā lūdzām, lai mums sagatavo mājas pamatus, tagad to darām paši,” stāsta Ģ.Draugs. Pēc produkta koda tiek sagatavoti nepieciešamie kokmateriāli, kurus uzņēmums iegādājas no Latvijas uzņēmumiem gan mājas karkasiem, gan ārējai apdarei. Mājas karkasiem tiek izmantots priedes materiāls, apdarei – egle. Alumīnija logi tiek ražoti Latvijā, plastmasas logi – Polijā. Uzņēmums plāno, ka arī alumīnija logus varētu ražot paši, tā vēl atvieglojot ražošanas procesu. Mājas ražošanas procesā tiek sagatavota mājas grīda, sienas, jumts un tad kā modulis tas tiek salikts kopā, nolīmeņots un pēc BREEAM principiem tā tiek pilnībā pabeigta, uzlikta uz transporta un piegādāta klientam uz izvēlētā zemes gabala. Moduļu mājas tiek piedāvātas pilnībā sagatavotas uzstādīšanai uz zemes gabala un gatavas dzīvošanai – ar sadzīves tehniku, mēbelēm.

Visu rakstu lasiet jaunākajā Dienas Biznesa speciālizdevumā Nekustamais īpašums!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Ilgtspējīgo moduļu māju nodrošinātājs MyCabin pēc ražotnes paplašināšanas ir uzsācis eksporta paplašināšanu Baltijā, Nīderlandē, Islandē, Vācijā un Kanādā.

Kopumā Eiropā šogad jau pārdodas 20 moduļu mājas. Uzņēmums norāda, ka tas ir veiksmīgs sākums eksporta veidošanai un nozīmīgs pavērsiens uzņēmuma darbībā un apliecina klientu apmierinātību ar produktu vairākās vietās pasaulē.

Pagājušajā gadā MyCabin paplašināja savu ražotni, pārvietojoties uz plašākām telpām Jelgavā, kas ļāva gandrīz trīskāršot ražošanas jaudu. Šī paplašināšanās deva iespēju koncentrēt spēkus eksporta aktivitātēm un globālajām partnerībām.

Šobrīd izveidotas pārdošanas pārstāvniecības Baltijas valstīs – pērn Igaunijā pārdotas jau vairāk kā 10 dažāda veida moduļu būves. Kā arī uzsākta pārdošanas pārstāvniecības veidošana arī Lietuvā. Tāpat uzņēmums sācis veiksmīgu darbību Kanādas un Islandes tirgos.

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Euribor likmju pakāpeniskais samazinājums aktivitāti mājokļu tirgū rosina gausi – jaunu projektu uzsākšana notiek kūtri, būvniecības apjomi samazinās, pieaugumu uzrāda vienīgi veikto darījumu cenas. Nozares eksperti pieļauj, ka cenas varētu paaugstināt arī plānotie grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas daudziem draud palielināt no kapitāla pieauguma nodokļa maksājamās nodevas apmēru.

Vēl jaunākajā jaunākajā Dienas Biznesa speciālizdevumā Nekustamais īpašums lasi:

Būvniecība

Projektu bads saasina konkurenci. SIA Pillar Contractor valdes loceklis Rūdolfs Legzdiņš

Intervija

Jauno mājokļu konkurenti ir padomju laika nami. SIA Bonava Latvija valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš

Mājokļu tirgus

Cenas, tendences, prognozes, pieprasījums, piedāvājums, lielāko attīstītāju TOP 10

Finanses

Vai līdz ar kapitāla nodokli nepieaugs arī vēlme “shēmot”?

Arhitektūra

Sasniegusi briedumu. Arhitektu biroja Open Architecture Design (OAD) dibinātāja, vadošā arhitekte un dizainere Zane Tetere-Šulce

Komentāri

Pievienot komentāru