«Maksāt vairākus gadus teju 300 latu mēnesī par lietu, kura nekad tev nav piederējusi un nekad arī nepiederēs? Tieši šādā situācijā nonākuši vairāki kredītņēmēji, kuri bija rezervējuši dzīvokļus Urban Art jaunajā projektā Pārdaugavā,» raksta laikraksts Neatkarīgā.
Laikraksts apraksta situāciju, kādā nonākusi viena no kredītņēmējām:
«2006.gada jūnijā Ieva ar nekustamā īpašuma kompāniju SIA Pilsētmāju institūts Urban Art noslēdza dzīvokļa cerības pirkuma līgumu par dzīvokļa iegādi vēl neuzceltajā Dienvidu pakavā 2, saskaņā ar kuru pircējam bija jāiemaksā pirmā iemaksa un kas paredzēja iespēju atteikties no šī dzīvokļa, atpakaļ saņemot 90% no iemaksātās summas.
Pirmajai iemaksai tika paņemts kredīts Swedbank uz 5.5 gadiem, ieķīlājot ģimenes esošo mitekli.
2008.gadā Ieva atbildīgi izvērtēja savas iespējas un nolēma atteikties no dzīvokļa iegādes, jo banka piedāvāja daudz neizdevīgākus kredīta nosacījumus nekā pirms gada. SIA Urban Art gan solīja atmaksāt pirmo iemaksu, kā to paredz līgums, taču to nedarīja, dažādos veidos izvairoties.
2009.gada septembrī Urban Art pasludināja par maksātnespējīgu. 2010.gada 19.janvārī tika uzsākta Urban Art bankrota procedūra.
Ieva kopš 2006.gada ik mēnesi maksā un vēl divus gadus maksās aptuveni 300 latu kredītu par dzīvokli, kurā tā nav dzīvojusi nevienu dienu un nedzīvos nekad.»
Sievietei šobrīd esot maz cerību, ka naudu izdosies atgūt. «Kā šonedēļ noskaidroju, cīnīties par savas naudas atgūšanu mūsu valstī nav jēgas – māju savā starpā sadalīs bankas, kuras dzīvokļus pārdod izsolē. Protams, arī man gribētos būt vienai no pretendentēm uz savu noskatīto dzīvokli, kurā joprojām ir mana izvēlētā virtuve, vanna. Bet vai man tādu iespēju kāds vispār dos... Un, ja arī dos, tad, kā man paskaidroja bankā, mana par dzīvokli iemaksātā pirmās iemaksas summa netiks ņemta vērā, jo to taču es iemaksāju Urban Art, kas ir bankrotējis uzņēmums,» laikrakstam stāstījusi Ieva.
«Naudu man neviens nav atdevis, bet paņemto dzīvokļa kredītu turpinu maksāt. Katru mēnesi 296 latus... un ne par ko. Pusdienās pārtieku no Rimi par 13 santīmiem nopirktajiem uzlejamiem makaroniem. Un gaidu nezin ko... Iespējams, tos divus gadus, kad beigsies kredīts,» viņa sacījusi.
Pirmā iemaksa bijusi 16 000 latu.