Lai arī valdības lēmums, kas no 1.jūnija pret Covid-19 vakcinētiem individuālo pakalpojumu sniedzējiem ļauj atsākt sniegt pakalpojumus, ir iespēja darbu atsākt arī kosmētiķiem un skaistumopšanas speciālistiem kosmetoloģijā, šo pakalpojumu sniedzēji joprojām tiek diskriminēti attiecībā pret citām nozarēm, aģentūrai LETA pauda Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācijas prezidente Renāte Reinsone.
"Protams, tas, ka mums būs atļauts strādāt, ir vismaz kaut kāds solis, tomēr šajā gadījumā liegums tiek aizstāts ar ierobežojumiem," sacīja Reinsone.
Tāpat viņa uzsvēra, ka ārstniecības personām, kas ir arī kosmetologi un kosmētiķi, prasība vakcinēties nav obligāta, un tā nav obligāta prasība, lai strādātu, arī tiem skaistumkopšanas speciālistiem, kuri drīkst sniegt pakalpojumus jau no šā gada 1.marta. Tie ir, piemēram, frizieri un manikīra speciālisti.
"Es uzskatu, ka tā ir diskriminācija vienas nozares ietvaros. (..) Ir ļoti liels aizvainojums, ka šādā veidā liegums tiek aizstāts ar jauniem ierobežojumiem tieši vienai nozarei," atzina Reinsone.
Tāpat viņa atzīmēja - lai arī ārstniecības personām bija iespēja saņemt vakcīnu jau kopš janvāra, to nevarēja saņemt visi kosmētiķi un kosmetologi, jo bija jābūt ne tikai ārstniecības personu reģistrā, bet jābūt arī reālai ārstniecības iestādei, kur speciālists strādā. Tomēr ne visi kosmētiķi un kosmetologi strādā tieši ārstniecības iestādēs.
Asociācijai patlaban nav datu par to, cik nozarē strādājošo patlaban ir vakcinēti pret Covid-19, līdz ar to nav iespējams pateikt, cik otrdien varētu atsākt strādāt.
Reinsone norādīja, ka pašreiz daudzi no kosmētiķiem un kosmetologiem ir saņēmuši pirmo vakcīnu, bet pat pēc otrās vakcīnas saņemšanas ir jāsagaida vēl divas nedēļas, lai persona pilnībā skaitītos vakcinēta. Tas, savukārt, nozīmē, ka šie speciālisti 1.jūnijā savus pakalpojumus nevarēs atsākt sniegt.
Tāpat viņa norādīja, ka darba atsākšanai speciālistiem ir jāiepērk produkti, lai pakalpojumus varētu piedāvāt, un arī to līdz 1.jūnijam var nepaspēt izdarīt arī tad, ja persona ir pilnībā vakcinēta. Ja zināja, ka šādu prasību ieviesīs, vajadzēja par to nolemt vismaz mēnesi iepriekš, lai varētu sagatavoties," uzsvēra Reinsone, atgādinot, ka par kosmētiķu un kosmetologu darba atsākšanu tika runāts arī iepriekšējos mēnešos, un tad prasība, ka pakalpojumu sniedzējam jābūt vakcinētam, netika minēta.
Jau vēstīts, ka Ministru kabinets ceturtdien nolēma grozīt Epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, paredzot, ka visi individuālo pakalpojumu sniedzēji, kuru darbība ir ierobežota, no 1.jūnija varēs atsākt darbu, ja būs vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19.
Līdz ar to no 1.jūnija varētu strādāt arī skaistumkopšanas nozare un citi pakalpojumi, kas saistīti ar labsajūtu un izklaidi.