Samazinoties tradicionālo tirgu izaugsmei, pasaules vīna ražotāji raida savus skatienus uz Ķīnas milzīgo tirgu, tomēr nozares speciālisti norāda, ka pieaugoša konkurence un vīna dzeršanas tradīciju iztrūkums nozīmē, ka nauda šajā tirgū nenāks viegli, raksta Associated Press.
Ķīna ir straujāk augošais vieglo vīnu tirgus pasaulē un tiek prognozēts, ka šogad valsts apsteigs Lielbritāniju un kļūs par piekto lielāko tirgu, liecina International Wine and Spirit pētījums.
Pētījumā arī paredzēts, ka Ķīnas vīna patēriņš līdz 2016. gadam dubultosies, sasniedzot 250 miljonus 12 pudeļu kastes (125 miljoni aizvadītajā gadā). Ja izaugsme turpināsies šādā tempā – valsts varētu kļūt par pasaules lielāko vīna tirgu jau tuvāko divdesmit gadu laikā.
Šādas perspektīvas izraisījušas daudzu vīna ražotāju interesi. Aizvadītajā nedēļā Honkongā norisinājās vīna gadatirgus, kurā piedalījās tūkstoš ražotāju no 37 pasaules valstīm, tostarp arī no tādām, kuras nav plaši pazīstamas ar saviem vīniem, ieskaitot, Izraēlu, Latviju un Maltu, vēsta AP.
Tomēr milzīgais tirgus nenozīmē arī sekmīgu vīnu tirdzniecību, raksta aģentūra. Ķīnas vīnu tirgus ir sadalīts divās daļās – augsto cenu kategorija, kurā dominē bagāti pircēji un zemo cenu kategorija, kurā dominē lēta vietējā produkcija. Vidējas cenu kategorijas tirgus tik pat kā neeksistējot.
Tāpēc vīna ražotājiem nāksies izglītot Ķīnas vidusšķiru un tērēt ievērojamus finanšu līdzekļus, lai to uzrunātu. Svarīgs izaicinājums būs vīna lietošanas paradumu adapcija Ķīnas kultūrai, kurā nav pieņemts lietot vīnu ēdienreižu laikā.