Šonedēļ portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ieskatīties jauno Rakvere zīmola kabanoss desiņu ražošanas procesā.
«Kabanoss desiņas ir viens no jaunākajiem uzņēmuma produktiem, taču ideja par šī veida produktu ražošana radusies jau pirms vairākiem gadiem,» stāsta HKScan Latvia pārdošanas direktors Heino Lapiņš.
Kabanoss desiņas ir uzkoda, ko iespējams paņemt līdzi, piemēram, skrienot uz darbu, atpūšoties draugu lokā, citās situācijās.
«Šī segmenta produkti kļūst aizvien pieprasītāki, un sapratām, ka šādā veidā uzņēmumam ir iespēja augt un attīstīties ar inovatīvu produktu. Ražošanā sākām investēt pērn, taču investīcijas noslēdzām šajā gadā. Nemitīgi mēģinājām pilnveidot procesus, taču tas nebija viegli, tehnoloģija ir diezgan sarežģīta, turklāt zināšanu par šādu ražošanas veidu Latvijā nav, tādēļ viss bija jāmācās no jauna. Tādējādi var teikt, ka no idejas līdz pašreizējam posmam pagājuši aptuveni trīs gadi,» viņš piebilst.
Kopējās investīcijas kabanoss desiņu ražošanas iekārtās pārsniedz 300 tūkstošus eiro.
Šajā gadā uzņēmums pārdevis jau vairāk nekā 200 000 produkcijas vienību, taču H. Lapiņš prognozē, ka tas ir tikai sākums un ar šo kategoriju uzņēmums var būt interesants ne tikai Baltijas valstīs, bet arī citās Eiropas valstīs. Arī nākotnē plānots turpināt attīstīt šo segmentu.
Jaunais produkts ir videi draudzīgs - tam nav apvalka, un nākotnē uzņēmums plāno vēl vairāk samazināt plastmasas izmantošanu ražošanā, nākamā gada laikā apjomus samazinot par vismaz 5 tonnām.
Skaties, kā top kabanoss desiņas!
#1/57
Rakvere zīmola kabanoss desiņu ražošanas process skatāms tālāk galerijā!
#2/57
Sākotnēji gaļa tiek sadalīta mazos kubiciņos un tvertnēs nogādāta uz ražotni. Tur tā tiek samalta.
#5/57
Kuteris strādā ar 3000 apgriezieniem minūtē, un tajā tiek izmantoti seši naži. Salīdzinājumam - vārītajai desai apgriezieni būtu lielāki, lai masa sanāktu viendabīgāka. Kabanos ražošanas process ir lēnāks. Visas sastāvdaļas kārtīgi jāsamaisa.
#6/57
Kuterī gaļu samaļ viendabīgā masā, kā arī pievieno garšvielas.
#8/57
Kabanoss ražošanā izmanto liesu cūkgaļu, jo tā paredz ražošanas tehnoloģija.
#10/57
Lai izveidotos viendabīga masa, tiek pievienoti 7 litri dzeramā ūdens. Uzņēmumam ir sava aka un attīrīšanas iekārta, un ūdenim regulāri veic pārbaudes.
#11/57
Temperatūrai kuterī jābūt +2 - +4 grādiem, lai gaļa nezaudētu olbaltumvielu struktūru, skaidro H. Lapiņš.
#12/57
Kuterī satilpst 100 kilogramu izejvielu, bet lielajā - 400 kilogramu.
#14/57
Izejvielas tiek standartizētas, un beigās iekārta ar lāzeri pārbauda katras partijas taukainību, kas ir būtisks faktors šim produktam, lai tas atbilstu norādītajai informācijai uz etiķetes. Ir īpaša iekārta, kas nosaka izejvielas taukainību. Gan Latvijā, gan ārvalstu tirgos būtiski ir ievērot visus standartus. Tālāk gaļa tvertnē tiek pārvietota uz pildīšanas iekārtu.
#22/57
Kabanoss veidošanai netiek izmantoti nekādi apvalki - iekārta ar ūdens palīdzību veido kabanoss formu, izveidojot neredzamu garoziņu.
#26/57
Tālāk desiņas tiek karinātas uz speciālas iekārtas, lai iegūtu nepieciešamo formu.
#38/57
Tālāk to pārvieto uz termisko apstrādi, kur desiņas pavada 3,5 stundas.
#41/57
Aptuveni 3 dienas desiņas pavada kamerā, kur zaudē ievērojamu daļu svara.
#47/57
Katrai partijai pēc ražošanas noslēguma laboratorijā tiek veiktas analīzes.
#49/57
Dienā iespējams saražot aptuveni pusotru tonnu šī produkta.