Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ielūkoties restorānu tīkla Double Coffee ražošanas cehā.
Kompānija Double Coffee strādā kopš 2002.gada, kad darbu sāka tikai viena kafejnīca Stabu ielā, kas piedāvāja viesiem kafiju, dzērienus un desertu. Ņemot vērā pieprasījumu, uzņēmuma īpašnieki nolēma atvērt vēl trīs kafejnīcas, kas veicināja pilnīgu koncepta maiņu, kļūstot par restorānu tīklu. Vēlāk Double Coffee tīkls atvēra pirmos franšīzes restorānus ārvalstīs. Patlaban tīklu veido 11 Rīgas Double Coffee restorāni, viena franšīze un 7 franšīzes restorāni ārpus Latvijas.
Pilnveidojot receptes un meklējot iespējas samazināt klientu gaidīšanas laiku, 2013.gadā tika nolemts atvērt kompānijas pusfabrikātu cehu, un 2014. gadā šis plāns tika īstenots. Patlaban cehs mēnesī pārstrādā aptuveni 1000 kilogramu gaļas un 900 kilogramu zivju atkarībā no sezonas. Cehs apstrādā un ražo tikai tik daudz produktu, cik Double Coffee tīkla restorāni pasūta.
Cehā produkti iziet sākotnējo apstrādi, un no tiem tiek izgatavoti pusfabrikāti, kas veido vairāku Double Coffee restorānos pārstāvēto ēdienu bāzi. Tā, piemēram, cehā tiek marinēti, sagatavoti, apstrādāti un safasēti gaļas produkti, pievienojot nepieciešamās garšvielas tiek gatavoti laša filejas medaljoni, laša steiki, gaļas frikadeles un zivju klimpas, kā arī krutoni.
Kā skaidro uzņēmuma pārstāvji, no biznesa viedokļa cehs nošauj divus zaķus ar vienu šāvienu. Pirmkārt, tas ievērojami atvieglo pavāru ikdienu, samazinot viena ēdiena pagatavošanai nepieciešamus darbaspēka resursus. Otrkārt, tas ļauj iekārtot kafejnīcas mazākās telpās, jo vairs nav nepieciešama plaša virtuve, kur agrāk tika glabāti visi produkti. Līdz ar to tiek samazinātas īres izmaksas.
Cehā ir uzstādītas visas nepieciešamas iekārtas produkcijas primārai un termālai apstrādei. Sagatavotās produkcijas sasaldēšanai tiek izmantotas saldētavas ar šoka saldēšanas funkciju, bet gatavi pusfabrikāti glabājas speciālajās kamerās, kurās ir atbilstoša temperatūra.
Galerijā augstāk iespējams ielūkoties Double Coffee ražošanas cehā!
#1/39
Zivis un gaļu uzņēmumam piegādā pamīšus – ik pa divām dienām, tādēļ nav nepieciešams veidot lielus pārtikas produktu uzkrājumus, stāsta kompānijas šefpavārs Jānis Riekstiņš.
#2/39
Pēc tam, kad izejvielu piegādātājs ir atvedis produktus uz kompānijas ražošanas cehu, Double Coffee ceha darbinieki preci pieņem, nosver, un izvieto kamerās, ņemot vērā produkta veidu.
#3/39
Šajā kamerā glabājas dažādas mērces, sieri un citi produkti.
#4/39
Sieru uzņēmums pērk lielos iepakojumos un cehā sagriež, lai visos Double Coffee būtu vienāda biezuma siers.
#5/39
Šajā kamerā glabājas fasētie produkti, piemēram – marinēti gurķi un citi produkti.
#6/39
Pirms ieejas produktu apstrādes cehā, uz grīdas ir novilkta speciāla līnija, kas nodala preču kustības virzienus – tā ir nepieciešama, lai vēl neapstrādāti produkti, kuri tiek vesti uz cehu, nešķērsotu ceļu jau apstrādātiem produktiem, kurus ved uz glabāšanas kamerām.
#8/39
Cehā nevienu saņemto produktu nesaldē, tie uzreiz tiek apstrādāti.
#9/39
Ceha darba pamatā ir cilvēku roku darbs, taču, lai atvieglotu darbu, ceha darbiniekiem ir nodrošinātas dažādas ierīces, kā, piemēram, speciāla notīrīšanas iekārta.
#10/39
Kā stāsta J. Riekstiņš, uzņēmums iepērk Norvēģijas lasi, jo Baltijas laši ir mazāki un ir vēl citos nozīmīgos aspektos zaudē Norvēģijas lasim.
#11/39
J. Riekstiņš gan uzsver, ka ēdienu cenu Double Coffee restorānos tas neietekmēs.
#13/39
«Esam domājuši arī par iekārtu iegādi, taču pirmkārt tā maksā dārgi un otrkārt, ja konkrēto produktu sagatavo ar rokām, tam uzreiz ir pavisam cita garša un kvalitāte,» saka J. Riekstiņš.
#14/39
Tāpat, ar rokām rūpīgi strādājot, nerodas tik daudz atgriezumu.
#15/39
Cehā strādā pieci cilvēki, taču kopumā Double Coffee restorānos strādā aptuveni 50 pavāri. Cilvēku skaits Double Coffee tirdzniecības vietās atšķiras, un tiek mainīts atkarībā no sezonas.
#20/39
Garšvielu maisījumu uzņēmums izstrādā pats, jo iegādāties tradicionālos garšvielu maisījumus – tas domāts gatavošanai mājās – restorānam jāizceļas ar savu garšu, skaidro J. Riekstiņš.
#21/39
«Tādā veidā saglabājam standarta garšu savos restorānos, taču pavārs zivi gatavojot var vēl pievienot ko citu, piemēram baltvīnu,» skaidro J. Riekstiņš.
#22/39
Visas zivis vai gaļas produkti tiek uz pāris sekundēm ievietoti tvaika krāsnī, kur notiek tās termālā apstrāde 180 grādu temperatūrā, lai nepieļautu baktēriju klātbūtni produktos.
#24/39
Laša steiki tiek sapakoti pa 3-5 gabaliem vienā iepakojumā, ne vairāk. Tas ļauj produktam "elpot" un ilgāku laiku saglābāt svaigumu.
#25/39
Gatavos laša steika gabalus iepako vakuumā. Pēc atvēršanas produkts uzreiz tiek izmantots ēdienu pagatavošanā.
#26/39
Savukārt iepakojumos saņemtus produktus Double Coffee restorānos pavāri izlieto vidēji 2-3 dienu laikā.
#29/39
Uz katra iepakojuma uzlīmē nepieciešamo informāciju par derīguma termiņu, fasēšanas laiku, uz kuru Double Coffee restorānu tas jāpiegādā un citus datus.
#30/39
Lielā saldētava – tajā uzglabā produktus, kuri tiek gatavoti pusfabrikātu veidā. Tos sasaldē šoka kamerā un uzglabā šeit, piemēram, lasi, lazanju, kotletes, kūkas un citus produktus. Visi produkti tiek safasēti kastēs, kur norāda derīguma termiņu, svaru, uz kuru objektu tiks piegādāts pusfabrikāts , skaidro J. Riekstiņš.
#33/39
Katru dienu saldētavu piepilda ar produktiem un no rīta piegādā Double Coffee restorāniem.
#34/39
Kad piegādāts restorānam, produktu izpako. Piedevas, kas nepieciešamas laša steika porcijas pagatavošanai.