Žurnāls Forbes nesen publicēja ASV bagātāko iedzīvotāju sarakstu, kas pats par sevi ir materiāls, no kura uzņēmēji var «izlobīt» veiksmīga biznesa pamatprincipus, taču 20 pašu bagātāko amerikāņu saraksts piedāvā īpašas atziņas...
Interneta vietne Stumbleupon.com publicējusi četrus, viņuprāt, nozīmīgākos priekšnosacījumus miljardu pelnīšanai.
1. Kā savas izaugsmes pamats jāizvēlas uzņēmējdarbība
Pašam savs uzņēmums ir labākais veids, kā kļūt bagātam Amerikā. Izanalizējot 20 ASV bagātāko cilvēku sarakstu, var secināt, ka visi 20 pie savas bagātības tikuši ar sava uzņēmuma palīdzību. Sarakstā nav nedz rokzvaigžņu, nedz banku vadītāju, nedz nekustamā īpašuma aģenti, nedz režisori, nedz rakstnieki, nedz sportisti, nedz ārsti vai biržu mākleri.
2. Jādarbojas tehnoloģiju jomā
Ja nolemts dibināt uzņēmumu, ASV vislabāk darboties tehnoloģiju nozarē, jo 8 no 20 bagātākajiem – Bils Geitss (Bill Gates), Lerijs Elisons (Larry Ellison), Lerijs Peidžs (Larry Page), Sergejs Brins (Sergey Brin), Maikls Dels (Michael Dell), Stīvs Balmers (Steve Ballmer), Pauls Alens (Paul Allen), Džefs Bezoss (Jeff Bezos) – ir tehnoloģiju kompāniju dibinātāji.
20 bagātāko amerikāņu vidū ir arī viens izdevējs - Maikls Blumbergs (Michael Bloom), trīs investori Vorens Bafets (Warren Buffett), Džordžs Soross (George Soros), Džons Paulsons (John Paulson), viens kazino īpašnieks – Šeldons Adelsons (Šeldon Adelson), kā arī četri mazumtirdzniecības nozares pārstāvji, kuri visi ir no vienas ģimenes un vienas kompānijas – Walmart. Taču gandrīz puse no 20 bagātākajiem amerikāņiem ir tehnoloģiju kompāniju dibinātāji, jo grūti atrast citu uzņēmējdarbības veidu, kurā ražošanas robežizmaksas, kas ir izmaksu pieaugums, kas rodas, uzņēmumam palielinot ražošanas apjomu par vienu vienību, būtu tik niecīgas.
3. Jāsāk darboties laicīgi
Uzņēmējdarbība ir viens no nedaudzajiem karjeras novirzieniem, kurā nav svarīgi, kāds ir cilvēka vecums, izcelsme un skola, kurā viņš mācījies. Tāpēc 37 gadu vecumā Google dibinātāji Sergejs Brins un Lerijs Peidžs ir bagātāki nekā Šeldons Adelsons, kurš ir 77 gadus vecs.
4. Pēkšņi iegūtu naudu nedrīkst tāpat vien «notriekt»
Septiņi no 20 bagātākajiem ASV iedzīvotājiem ir dzimuši «laimes krekliņā». Kristija Valtone (Christy Walton), Džims Valtons (Jim Walton), Alise Valtone (Alice Walton) un Robsons Valstons (S. Robson Walton) ir cilvēki, kuri laimējuši «Walmart loterijā». Deivids Kohs (David Koch) un Čārlzs Kohs (Charles Koch) tikuši pie sava tēva biznesa, tāpat pie sava uzņēmuma tikusi Anna Koksa Cambersa (Anne Cox Chambers).
Vēl viena lieta, ko var secināt, skatoties uz ASV bagātākajiem cilvēkiem, ir tas, ka daudzi no viņiem smagi strādā, lai savu nopelnīto naudu nodotu tālāk. Piemēram, Vorens Bafets, Bils Geitss, Lerijs Elisons un Maikls Blumbergs lielāko daļu savas bagātības ziedojuši labdarībai, tādējādi apliecinot, ka, lai arī nauda bijusi šo cilvēku sākotnējā motivācija un mērķis, lielas naudas pelnīšana arī pavērusi viņiem ceļu uz kaut ko, iespējams, vairāk jēgpilnu, kas varētu būt arī galvenā mācība, kas iestrādāta ASV bagātāko cilvēku sarakstā, nobeigumā raksta Stumbleupon.com.