Jūrmalas pilsētas dome apstiprinājusi lokālplānojumu teritorijai Jūrmalā starp Ērgļu ielu, Madonas ielu, dzelzceļu un pludmali, informē dome.
Tas regulē īslaicīgas lietošanas būvju, labiekārtojuma elementu, reklāmas, pludmales apkalpes objektu dizainu un izvietošanu Jūrmalas centrā lokāplānojuma teritorijā – galvenokārt Jomas ielas telpā un pludmalē. Lokālplānojums izstrādāts, lai veidotu pamatotu pilsētas teritorijas attīstību un harmonisku pilsētvidi, kas arhitektoniski iekļautos Jūrmalas vēsturiskā centra ainavas apbūvē.
Lokālplānojuma izstrāde ir balstīta uz pilsētai raksturīgām dabas un kultūrvēstures iezīmēm, saglabājot tās un attīstot saskaņā ar Jūrmalas stratēģiskās attīstības interesēm. Projekta izstrādes rezultātā ir sagatavota Jūrmalas centrālās teritorijas telpiskās kompozīcijas un dizaina koncepcija, nosakot perspektīvās apbūves iespējamo izvietojumu un vizuālo risinājumu. Lokālplānojumā precizēti gan reklāmu, gan sezonas un īslaicīgas lietošanas būvju izvietojuma prasības pilsētā, lai vizuāli sakārtotu Jomas ielas telpu. Visā lokālplānojuma teritorijā ir noteiktas arī prasības vides pieejamības nodrošināšanā.
Pludmalē ir noteiktas un precizētas plānotās aktīvās atpūtas un mierīgās atpūtas zonas, pludmales apkalpes objektu un sporta infrastruktūras izvietojuma zonas, kā arī gājēju koridori. Piemēram, ievērojot lielo apmeklētāju intensitāti, ir paplašināts gājēju koridors 30 metrus uz abām pusēm no Turaidas ielas, un no Turaidas un Pilsoņu ielām paredzēta izeju uz pludmali cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Regulējums pludmales joslā precizēts saskaņā ar biotopu izpētes un ekspertīzes rezultātiem, tādēļ pludmalē ir noteikti attālumi, kas jāievēro no priekškāpām līdz apkalpes objektiem, ir samazinātas pludmales apkalpes objektu un sporta infrastruktūras izvietojuma zona kvartālā starp Kaiju un Tirgoņu ielu.
Ir noteikta Jomas ielas telpiskā ass un gājēju plūsmas zona, kurā aizliegts izvietot jebkādus šķēršļus visa gada laikā. Ārpus gājēju zonas ir noteiktas sezonas tirdzniecības un kafejnīcu izvietojuma zonas, ņemot vērā esošo ielas labiekārtojumu un apbūvi.
Lokālplānojuma izstrādes laikā veikta šķērsielu analīze ar mērķi izvērtēt iespējas izvietot jaunas autostāvvietas – četrās no visām esošajām šķērsielām (Ātrajā, Smilšu, Pilsoņu un Undīnes ielās) ir iespējams izbūvēt papildus autostāvvietas pludmales un pilsētas viesu vajadzībām. Minētajām ielām ir izstrādāti principiālie škērsprofili. Lokālplānojuma risinājumi arī paredz nākotnē savienot jau izbūvētos veloceliņu posmus, lai tiktu nodrošināts vienots veloceliņu tīkls visā lokālplānojuma teritorijā. Tāpat noteikti arī velo novietņu un statīvu izvietošanas principi.
Izstrādātais lokālplānojums ir ilgtermiņa plānošanas dokuments, un tas turpmāk būs pamatā teritorijas attīstībai un labiekārtošanai Jūrmalā starp Ērgļu ielu, Madonas ielu, dzelzceļu un pludmali. 155 hektāru platība kas ietver ielas, promenādes, laukumus, skvērus un parkus, pludmali un publiski pieejamus pagalmus. Minētajām teritorijām ir izstrādāti detalizēti teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kas pēc apstiprināšanas un lokālplānojuma galīgās redakcijas publiskošanas tiks izdoti kā pašvaldības saistošie noteikumi. Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos ir ietvertas prasības aizsardzībai pret troksni.
Lokālplānojuma izstrādes ierosinātājs ir Jūrmalas pilsētas dome, izstrādātājs – SIA Metrum. Tas veikts, pamatojoties uz to, ka līdzšinējā Jūrmalas teritorijas plānojumā un detālplānojumus paredzētā teritorijas izmantošana un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi nenodrošināja mūsdienīgas un kvalitatīvas publiskās ārtelpas attīstību Jūrmalas pilsētas centrālajā daļā. Projekta izstrādes gaitā organizēta publiskā apspriešana un publiskās apspriešanas sanāksme. Tās laikā no 2014. gada 5. līdz 30.decembrim saņemti četri rakstiski priekšlikumi un viens rakstisks iesniegums pēc publiskās apspriešanas sanāksmes.
Lokālplānojums izstrādāts saskaņā ar spēkā esošo Latvijas normatīvo aktu prasībām, negrozot Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojumu. Lēmums par lokālplānojuma galīgās redakcijas apstiprināšanu stāsies spēkā pēc tā publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis. Pēc sabiedrības iepazīstināšanas ar lokālplānojuma galīgo redakciju, pašvaldība ar saistošajiem noteikumiem apstiprina lokālplānojuma teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus un grafisko daļu.