Sākot ar 2008./2009. gadu mācību gadu Latvijas Universitāte sāks uzņemt studentus jaunā starpuniversitāšu maģistra studiju programmā Dažādības pedagoģiskie risinājumi.
Studiju programmas izstrādē sadarbojās četras Eiropas universitātes: Nacionālā Tālākizglītības Universitāte – (UNED) Madridē, Spānija, Kārļa Universitāte Prāgā, Čehija, Latvijas Universitāte Rīgā, Latvija un Ludvigsburgas Pedagoģijas universitāte Reutlingenē, Vācija, Db.lv informē LU preses centrs.
Jaunā programma ir augstākās izglītības otra cikla akadēmiskās izglītības programma, kuras mērķauditorija ir Latvijas, Eiropas valstu un citu valstu studenti ar bakalaura grādu, pedagogi un citi profesionāļi, kuri strādā vai strādās izglītības vai citā jomā ar cilvēkiem ar dažāda veida īpašām vajadzībām, vadoties no personiskajām vajadzībām, savas individuālās situācijas konkrētajos apstākļos vai no specifiskā konteksta.
Programma izveidota starpdisciplināri, integrējot vispārīgās, sociālās, psiholoģiskās pedagoģijas un speciālās pedagoģijas apakšvirzienus vienotā veselumā. Tā orientēta uz studentu sagatavošanu inovatīvai, iekļaušanos veicinošai, pedagoģiskai darbībai mūžizglītībā: no pirmsskolas līdz vecumam.
Studiju noslēgumā studenti iegūt savas universitātes akadēmisko izglītības zinātņu maģistra grādu un sertifikātu par četru universitāšu kopīgās starpuniversitāšu maģistra programmas Dažādības pedagoģiskie risinājumi apguvi. Programmas sekmīga apguve ļauj maģistrantiem piešķirt visu četru dalībuniversitāšu prasībām atbilstošu izglītības zinātņu maģistra akadēmisko grādu pedagoģijā un turpināt studijas pedagoģijas doktora studiju programmā starpuniversitāšu konsorcijā.
Studijas programmā tiks organizētas moduļos. Moduļa saturs un studiju aktivitātes tiek integrēti un secīgi izklāstīti, lai veicinātu studējošo kompetenci un piedāvātu līdzsvarotu laika sadalījumu.
Programma tiek realizēta interaktīvajā e-mācīšanās modalitātē pilna laika klātienē un nepilna laika klātienē, tādēļ lekciju apmeklēšana studentiem nav obligāta. Lai aizstātu šādu regulāru lekciju esamību, studentiem ir sagatavoti studiju materiāli, kura struktūra atbalsta pašorganizētas studijas komandas darbā konsultantu (tutoru) vadībā klātienē un/vai e-vidē. Interaktīvā e-mācīšanās modalitāte dod iespēju piesaistīt studentus elastīgajā studiju formā, aktivizējot studijas ar IKT un dodot iespēju studēt arī studentiem ar maziem bērniem, strādājošiem studentiem utt., t.sk. cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Latvijas Universitāte šogad sāks studentu uzņemšanu vēl vienā jaunā augstākā līmeņa studiju programmā – profesionālajā augstākās izglītības maģistra studiju programmā Projektu vadīšana, kā arī divās jaunās pamatstudiju programmās - Dabaszinātņu un informācijas tehnoloģiju skolotāja profesionālajā bakalaura studiju programmā un Mākslas profesionālajā bakalaura studiju programmā.