Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir izveidojusi "Doktorantūras skolu" – platformu topošajiem un esošajiem doktorantiem, doktora grāda pretendentiem, pētniekiem un docētājiem. Tās mērķis ir nodrošināt operatīvu informācijas apriti, kvalitatīvu doktorantūras pieredzi un profesionālo kompetenču attīstību starpdisciplinārā vidē.
"Pētniecība ir un būs mūsu attīstības prioritāte, tādēļ "Doktorantūras skolas" atklāšanu varam uzskatīt par jauna izrāviena sākumu, kas nodrošinās papildus jaudu un iespējas jaunajiem zinātniekiem," uzskata RSU rektors profesors Aigars Pētersons.
Starp nozīmīgākajiem "Doktorantūras skolas" darbības virzieniem ir palīdzība pētījumu plānošanā, dizainā, datu apstrādē, to interpretācijā un projektu sagatavošanā. "Doktorantūras skola" darbosies kā vienas pieturas aģentūra, kurā doktoranti un citi pētnieki operatīvi un kompetenti varēs saņemt nepieciešamo informāciju un konsultācijas pētījumu kvalitatīvai izstrādei.
"Doktorantūras skolas ienāca mūsu valstī līdz ar Eiropas Savienības struktūrfondu finansējumu doktorantu stipendijām - visbiežāk kā brīvprātīgi organizēta, dažreiz tīri formāla iniciatīva, kas aptvēra konkrētu zinātņu nozari. "Doktorantūras skolas" izveidošana ir nākošais līmenis RSU attīstībā pēc labākajiem ārvalstu paraugiem," vērtē Latvijas Jauno zinātnieku apvienības valdes priekšsēdētāja Ieva Siliņa, atzīstot, ka, tā kā studijas doktorantūrā un darbs pie zinātniskā darba ir vientuļš process, tieši šāda skola var būt vieta, kur satikties līdzīgi domājošajiem, pārspriest aktualitātes un izaicinājumus.
Skola sniegs doktorantiem zināšanas, kā arī bagātinās un atvieglos pētījuma izstrādi, jo tās ietvaros gan individuāliem pētniekiem, gan grupām notiks konsultācijas, dažādi kompetenču attīstības semināri, kā arī doktorantu un pētnieku tīklošanās pasākumi, informē RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa.
23. janvārī aizsāksies bioinformātiķes Baibas Vilnes vadītais semināru cikls "Overview: Multi-OMICS & Bioinformatics for Personalized Medicine". Savukārt 13. februārī ar vieslekciju uzstāsies nefroloģe Kristīne Oleinika, kas doktora grādu ir ieguvusi Londonas Universitātes koledžā (University College of London). Viņa dalīsies pieredzē par doktora disertācijas rakstīšanu un publicēšanās stratēģiju.