Japānas interneta lietotājiem, kas nelikumīgi lejupielādēs ar autortiesībām aizsargātu materiālu, var tikt piespriests divus gadus ilgs cietumsods vai naudassods līdz 25,7 tūkstošiem ASV dolāru.
Ar autortiesībām aizsargāta satura lejupielādēšana Japānā bijusi nelegāla jau kopš 2010. gada, taču saskaņā ar jaunajiem likumdošanas grozījumiem turpmāk par to draudēs arī cietumsods, vēsta BBC.
Japānā jau ir spēkā likumdošanas norma, saskaņā ar kuru veicot ar autortiesībām aizsargāta satura augšupielādēšanu var saņemt līdz desmit gadus ilgu cietumsodu.
Šāds solis sperts, lai Japānā, kas ir pasaules otrs lielākais mūzikas tirgus, apturētu krītošos mūzikas tirdzniecības apjomus. Nozares pārstāvji aplēsuši, ka Japānā tikai viena no desmit lejupielādēm ir likumīga.
To apliecinājis kāds 2010. gadā veikts pētījums, kurā secināts, ka Japānas iedzīvotāji togad iegādājušies 440 miljonus mūzikas un filmu failus, bet nelikumīgi lejupielādējuši 4,36 miljardus.
Kā rāda Japānas Ierakstu nozares asociācijas dati, pērn likumīgi lejupielādējamās mūzikas tirgus sarucis par 16%. Kritums tirgū turpinājies jau otro gadu pēc kārtas. Tikmēr pasaulē šī joma pērn augusi par astoņiem procentiem, vēsta CNN.
Japānas valdība cer atkārtot Dienvidkorejas pieredzi, kas 2007. gadā uzsāka apkarot interneta pirātismu un patlaban kļuvusi par 11 lielāko legālo lejupielāžu tirgu pasaulē. Dienvidkorejas likumdošana ļauj interneta pakalpojumu sniedzējiem tīmekļa lietotājiem izsūtīt brīdinājumus par nelegālu failu lejupielādi. Lielākā daļa – 70% lietotāju pēc šāda brīdinājuma saņemšanas vairs neturpina nelegālas lejupielādes, liecina Starptautiskās skaņu ierakstu nozares federācijas (IFPI) apkopotie dati, vēsta CNN.
Tomēr lielāko izaicinājumu mūzikas tirgum vēl joprojām sagādā Ķīna, kur saskaņā ar IFPI aplēsēm 99% visas lejupielādētās mūzikas ir nelegāla.