«Negribu vainot vai aizskart nevienu prombraucēju, kas, mūsu ekonomiskās vadības kļūdu nomocīts un pakļāvies paša mazvērtības izjūtām, pametis Latviju, bet kādam jau būs jāatbild Dieva vai vēstures priekšā par tiem vairāk nekā 200 000 cilvēku, kas tagad, miera laikā, ir devušies trimdā,» intervijā laikrakstam Neatkarīgā sacījis advokāts Andris Grūtups.
«Tie lielākoties ir gados jauni cilvēki, un tas ir milzīgs zaudējums mūsu tautai. Kad šis zaudējums taps novērtēts, tad kaut kāda dažu aprindu šodienas cīņa ar oligarhiem izskatīsies vienkārši smieklīga,» viņš paudis.
«Bet visiem un katram aizbraucējam tomēr vajadzētu padomāt: kā Latvija iztiks bez manis? Un kā es iztikšu bez Latvijas? Un kas es tur, svešumā, būšu? Salašņa! Nevajag domāt, ka angļi, vācieši vai norvēģi, kas ir dziļas kultūras tautas ar senām tradīcijām, neatšķirs, kurš ir auslanders un kurš – pamatiedzīvotājs. Nekad – nekad! – ieceļotāji nekļūs par pamatiedzīvotājiem, jo vienīgā vieta, kur latvietis ir vajadzīgs, ir Latvija. Lai arī cik te dažkārt būtu grūti un pat neiespējami,» uz atgriešanos mudinājis Grūtups.
«Ir arī tādi cilvēki, kas, dažus gadus padzīvojuši ārzemēs, sāk briesmīgi kritizēt Latviju, sāk uzskaitīt, kas viņiem te nepatīk... Bet ar to viņi tikai parāda savu mazvērtības kompleksu,» uzskata advokāts.
Viņš arī paudis viedokli, ka «eiro ieviešana Latvijā ir kārtējā mirāža». «Jaunas valūtas ieviešana nevar atrisināt mūsu ekonomiskās problēmas. Domāju, ka mūsu varneši ir pakļāvušies šīs mirāžas ietekmei,» teicis Grūtups. «Visi pakļaujas tai briesmīgajai Briseles centralizācijai nodokļu politikas un budžeta politikas jautājumos. Pēdējos desmit gados man ir tāda sajūta, ka tie, kas vada šo valsti, nav nobrieduši un pieauguši cilvēki,» viņš skaidrojis Neatkarīgajai.