Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes tagad var sasniegt Eiropu, tāpat kā ASV, ceturtdien brīdināja Francijas aizsardzības ministre Floransa Parlī.
Ziemeļkorejas pēdējais starpkontinentālās ballistiskās raķetes (ICBM) izmēģinājums ir Phenjanas «pieaugošā spēka demonstrācija», viņa uzsvēra telekanālam BFM.
«Eiropa, tāpat kā Savienotās Valstis, noteikti ir šo raķešu sasniedzamības robežās,» paziņoja ministre, atzīstot, ka «nedaudzas Rietumu pilsētas» būtu ārpus Ziemeļkorejas raķešu darbības rādiusa.
Pentagons pēc pēdējā Ziemeļkorejas izmēģinājuma paziņoja, ka raķete nolidoja apmēram 1000 kilometrus, pirms tā iekrita Japāņu jūrā 370 kilometrus no Japānas piekrastes.
Tomēr realitātē raķete, ja tā nelido izmēģinājuma trajektorijā, var sasniegt mērķus pat 13 000 kilometru attālumā, paziņoja ASV bāzētās zinātnieku bezpeļņas organizācijas «Union of Concerned Scientists» direktors Deivids Raits.
Šādas raķetes darbības rādiuss ļautu tai sasniegt «jebkuru vietu Savienoto Valstu kontinentālajā daļā», brīdināja Raits, atkārtojot arī pašas Ziemeļkorejas apgalvoto.
Tādā gadījumā Ziemeļkorejas raidīta raķete varētu sasniegt arī, piemēram, Londonu, kas atrodas 8700 kilometru attālumā no Phenjanas. Tāpat tiktu sasniegta arī Parīze un citas Eiropas pilsētas.
Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns vēl septembrī brīdināja, ka Ziemeļkoreja «mēnešu laikā» var iegūt spējas dot triecienu Eiropai.
Parlī tikmēr aicināja starptautisko sabiedrību pret Ziemeļkoreju turpināt sankciju politiku.
«Ir svarīgi, lai šīs sankcijas piemērotu ikviens bez izņēmumiem, tostarp Ķīna un Krievija,» viņa uzsvēra.
Sodot Ziemeļkoreju par tās kodolieroču izmēģinājumiem un ballistisko raķešu programmām, ANO Drošības padome tai jau astoņas reizes piemērojusi sankcijas.
Francija «uzskata, ka diplomātija ir vienīgais ceļš ārā no šīs ārkārtīgi saspringtās situācijas», apliecināja Parlī.