Francija un Vācija, pieprasot ASV piekāpties vairākās pozīcijās par finanšu tirgus regulēšanu, apdraud G-20 valstu vienošanos par globālās ekonomikas atveseļošanas plānu, vēsta Times.
Manevrējot uz konflikta robežas Vācijas kanclere Angela Merkele un Francijas prezidents Nikolā Sarkozi apvienojuši spēkus un paziņojuši, ka tie neparakstīs nekādas vienošanās par pasaules ekonomikas atveseļošanu, ja netiks ievērotas viņu prasības par nodokļu patvērumuvalstu izskaušanu, hedžfondu regulāciju un citiem jauniem finanšu pasauli regulējošajiem normatīvajiem aktiem. Abu lielvalstu līderi arī vēlas panākt, ka tās valstis, kas neiesaistās nodokļu patvērumvalstu tiesību ierobežošanā, tiktu publiski kauninātas un pret tām vērstu sankcijas.
Abu ietekmīgo personu vienota nostāja un kopīgajā preses konferencē izmantotie izteiksmes līdzekļi nesagatavotus pārsteidza sarunu vedējus nesagatavotus un tiem nācās steigt pārstrādāt jau sagatavoto komunikē, kuru paredzēts visiem G- 20 valstu līderiem parakstīt šodien, 2.aprīlī.
Times norāda, ka vēl 1.aprīlī šķitis, ka Lielbritānijas premjers Gordons Brauns un ASV prezidents Baraks Obama vienojušies par nu apdraudēto vienošanos, un tagad, lai panāktu tās parakstīšanu, B. Obama būs spiests pieņemt vairākus kompromisa lēmumus.
N. Sarkozi jau ir brīdinājis, ka pametīs sanāksmes telpu, ja Francijas prasības netiks ievērotas un paziņojis, ka Vācijas un Francijas vienotās prasības vairs nav diskutējamas.
Francijas prezidents arī uzskata, ka lēmumam par globālās ekonomikas atveseļošanas programmu obligāti jābūt pieņemtam šajā G-20 sanāksmē, nevis jāatliek uz kādu citu pasaules ietekmīgāko valstu līderu tikšanos. Tā esot vienīgā iespēja kapitālismam dāvāt sirdsapziņu.
Tomēr arī B. Obama vecajai pasaulei devis brīdinājumu, norādot, ka arī ASV ir problēmas, kas jāatrisina un pārējā pasaule nevar cerēt, ka arī tās likstas atrisinās ASV.