Vairums Latvijas iedzīvotāju kaut reizi atteikušies no pirkuma, ja nav bijis iespējas norēķināties ar karti, liecina jaunākais AS Swedbank pētījums.
Līdz ar to, pieaugot sabiedrības pieprasījumam pēc iespējas veikt norēķinus elektroniski, Swedbank izveidojusi mazajiem uzņēmējiem piemērotu inovatīvu produktu – karšu lasītāju viedtālruņiem, kas dos iespēju veikt elektroniskos norēķinus jebkurā vietā un laikā, kas īpaši svarīgi amatniekiem, sezonālo produktu tirgotājiem, izbraukuma tirdzniecības uzņēmumiem.
Iedzīvotāju aptaujā konstatēts, ka 66% Latvijas iedzīvotāju saskārušies ar gadījumiem, kad elektronisko norēķinu trūkums viņiem ir licis atteikties no kādu pakalpojumu izmantošanas vai pirkuma veikšanas.
«Līdz ar tehnoloģiju attīstību mainās arī sabiedrības paradumi un uzvedības modeļi. To apliecina gan bankas veiktā sabiedriskās domas izpēte, gan arī skaitļi. Piemēram, šobrīd jaunākajam maksājumu kartes īpašniekam ir seši, bet vecākajam – 105 gadi. Vienlaikus 72% iedzīvotāju atzīst, ka visbiežāk norēķinās ar karti, kā galveno priekšrocību atzīstot ērtumu un drošību. Tas tikai vēlreiz apstiprina, ka elektroniskie norēķini pārliecinoši kļūst par dominējošo maksājumu formu faktiski visās sabiedrības grupās,» uzsver Renārs Rūsis, Swedbank valdes loceklis un Privātpersonu pārvaldes vadītājs.
AS Swedbank izveidojusi produktu – karšu lasītāju, ko pievieno viedtālrunim. Karšu lasītāju uzņēmumi var iegādāties par 125 eiro un katra darījuma komisijas maksa ir 1,49% no maksājuma summas. Lasītāju iespējams savienot ar visiem viedtālruņiem, kas darbojas ar iOs un Android programmatūru.
Karšu lasītājam nepieciešams internets, tādēļ nepieciešama planšete ar WIFI vai tālrunis ar interneta pieslēgumu.
Ierīci AS Swedbank palīdzējusi izveidot kompānija Hansab, ar kuru banka sadarbojas jau POS termināļu un citu ierīču izstrādē.
Coffee Tower īpašnieks Edgars Auziņš stāsta, ka, testējot ierīci, secinājis, ka ierīces funkcionalitāti iespējams pielāgot uzņēmuma iekšējo funkciju nodrošināšanai, piemēram, attālināti varu sekot līdzi kafejnīcu ķēžu darbībai. Kā mīnusu viņš min to, ka, intensīvi tirgojoties, ierīce diezgan ātri izlādējas, taču tad to var pievienot lādētājam. «Rīti mums ir visaktīvākie, un darbu sākam plkst.7.30, un ierīces akumulators bez lādēšanas var strādāt līdz plkst. 12-13.»
Tomēr, pēc banku pārstāvju teiktā, ja darījumu ir mazāk, tad ierīce bez lādēšanas var strādāt pat vairākas dienas.