Krievijas Centrālā banka visdrīzāk pastiprinās savas intervences un iztērēs gandrīz sestdaļu no savām rezervēm pēc tam, kad negaidītais lēmums strauji celt likmes nespēja apturēt dramatiskāko rubļa kritumu kopš 1998. gada krīzes, uzskata Bloomberg aptaujātie ekonomisti.
Banka varētu tērēt 70 miljardus dolāru rubļa atbalstam. Tāpat eksperti paredz, ka iespējamā rīcība varētu ietvert kapitāla kontroles ieviešanu vai turpmāku bāzes procentu likmes celšanu. Eksperti uzskata, ka jau nākamo pāris dienu laikā centrālā banka varētu ieviest kapitāla kontroli vai veikt intervences tirgū.
Banka pagājušajā mēnesī palaida rubli peldošā kursā, un nav spējusi to atbalstīt ar likmes celšanu par 750 bāzes punktiem un intervenci vairāk nekā 8 miljardu dolāru apmērā šajā mēnesī.
Centrālās bankas pūles mainīt rubļa kursa virzienu nav vainagojušās panākumiem, pat iztērējot vienu piektdaļu no bankas rezervēm šajā gadā. Nākamajā gadā banka varētu iztērēt 85 miljardus dolāru valūtas operācijām, ja nafta turēsies ap 60 dolāriem, sacīja bankas vadītāja Elvīra Nabuļina.
«Ja centrālā banka pacels bāzes likmi virs 20%, reālā ekonomikas izaugsme nākamgad tiks slāpēta, un ekonomikas kritums būs procentpunktos, kas mērāmi ar vairākiem cipariem,» uzskata Toronto-Dominion Bank eksperts Kristians Magio, piebilstot, ka viņš neuzskata, ka centrālā banka ir gatava maksāt šādu cenu.