Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) palāta noraidījusi Latvijas nepilsoņa Viktora Krivošeja sūdzību pret valsti par neatbilstošiem medicīnas pakalpojumiem ieslodzījuma vietā, informē Ārlietu ministrija.
Tiesa vienbalsīgi atzinusi, ka šajā lietā nav noticis Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 3.panta (spīdzināšanas, necilvēcīgas un cilvēka cieņu pazemojošas izturēšanās aizliegums) pārkāpums attiecībā uz V.Krivošejam sniegto medicīnisko aprūpi brīvības atņemšanas vietās Latvijā.
Sūdzības iesniedzējam, kurš pašreiz izcieš sodu Jelgavas cietumā par vairākiem nodarījumiem, diagnosticēta iedzimta galvas smadzeņu cista. Iesniedzēja sūdzību par valsts amatpersonu atteikumu atbrīvot viņu no turpmākas brīvības atņemšanas soda izciešanas veselības stāvokļa dēļ tiesa noraidīja kā acīmredzami nepamatotu. Tāpat, kā acīmredzami nepamatotu, tiesa noraidīja iesniedzēja sūdzību par efektīvu tiesību aizsardzības līdzekļu trūkumu brīvības atņemšanas vietās sniegtās medicīniskās aprūpes kvalitātes pārbaudei.
Vērtējot iesniedzēja sūdzību par novēlotu diagnozes uzstādīšanu un tai sekojošās atbilstošas medicīniskās aprūpes trūkumu Latvijas cietumos, tiesa izvērtēja un ņēma vērā Latvijas valdības sniegto informāciju par V.Krivošejam nodrošinātajiem medicīniskajiem izmeklējumiem, ārstu konsultācijām un nozīmēto terapiju brīvības atņemšanas vietās.
Tiesa atzina, ka iesniedzēja saslimšana tika adekvāti diagnosticēta. Iesniedzējam sniegtā medicīniskā aprūpe kopumā bija atbilstoša un viņam diagnosticētā slimība neprasīja specifisku ārstēšanu. Līdz ar to tiesa piekrita Latvijas valdības izvirzītajam argumentam, ka šajā konkrētajā lietā iesniedzējs nav pierādījis, ka viņam sniegtā medicīniskā aprūpe bija neatbilstoša Konvencijas 3.panta prasībām. Atzīstot augstāk minēto, tiesa kā acīmredzami nepamatotu noraidīja iesniedzēja sūdzību par valsts amatpersonu atteikumu atbrīvot viņu no turpmākas brīvības atņemšanas soda izciešanas.