Pēkšņā dīkstāve daudzos uzņēmumos, kas mēneša laikā Latvijā novedusi pie vairāk nekā piecu tūkstošu darbinieku atlaišanas un ienākumu samazināšanās tūkstošiem citu strādājošo, atgādinājusi par nepieciešamību uzkrāt līdzekļus nebaltām dienām.
Tā dēvētais "drošības spilvens" ir pārbaudīts veids, kā pārciest gan valsts mēroga un globālas ekonomiskās krīzes, gan īslaicīgu ienākumu sarukumu personīgu iemeslu dēļ.
Bankas lielākoties piedāvā trīs noguldījuma veidus – beztermiņa, krājnoguldījumu un termiņnoguldījumu. Beztermiņa jeb pieprasījuma noguldījums un krājnoguldījums būtībā ir naudas uzkrāšana savā kontā un tie paredz, ka līdzekļus var izņemt jebkurā laikā. Kredītiestāde apzinās, ka naudai ir jābūt pieejamai, tādēļ piedāvā nelielas procentu likmes.
Ienesīgākais noguldījuma veids ir termiņnoguldījums, kas sniedz iespēju paša izvēlētu summu nodot kredītiestādes rīcībā uz vēlamo laika periodu. Perioda beigās noguldītājs gan saņem atpakaļ savu naudu, gan nopelnītos procentus.
"Nepastāvīga ekonomiskā situācija un runas par briestošo krīzi var nešķist piemērotākais brīdis ilgtermiņa noguldījumam, taču tas pilnīgi noteikti ir labākais laiks pārdomāt personīgo un ģimenes stratēģiju uzkrājumu veidošanā. Iepriekšējā krīze pirms desmit gadiem jau pierādīja, ka "dzīvošana šodienai" nav drošākais ilgtermiņa dzīves modelis, un daudzi ņēma to vērā. Pārējos aicinu jau tagad sākt meklēt ienesīgākos noguldījuma piedāvājumus, un, iespējams, jau sākt pamazām uzkrāt, lai nākamo ekonomisko problēmu brīdī nav jāsatraucas par palikšanu bez iztikas līdzekļiem," sacīja "Bigbank Latvija" vadītājs Ģirts Kurmis.
Viņš informē, ka "Bigbank" klientu noguldījumus aizsargā Igaunijas Garantiju fonds, noguldījumi tiek nodrošināti saskaņā ar Likumu par Garantiju fondu, kas paredz noguldījumus līdz 100 000 EUR atmaksāt 100% apmērā.