Redzot, kā notiek darbs pie nākamā gada valsts budžeta veidošanas, beidzot kļūst skaidrs, kādas ir Latvijas prioritātes un cik lielā mērā tiek domāts par nākotni, it īpaši to, kas būs pēc kārtējām Saeimas vēlēšanām. Proti…
Tajā pašā laikā Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze ir skaidri pateicis, ka nākamgad deputātu algas aiztiktas netiks. Sanāk pamatīgs paradokss… Pabalstiem var noteikt «griestus», tādējādi riskējot gan ar dzimstības pieauguma rādītājiem, gan iespēju, ka daudzi uzņēmumi pievērsīsies darbam «pelēkajā» zonā, bet deputātu algas mazināt nedrīkst, jo «šogad veiktais algu griezums ir bijis pietiekams». Neatkarīgi no tā, cik lielā mērā jau ir samazināta depuātu alga, šādus izteikumus Saeimas priekšsēdis varētu atļauties vien tad, kad katra tā saucamā tautas kalpa mēneša ienākumi nepārsniegtu vidējo pensiju Latvijā. It īpaši ņemot vērā, ka Saeimas loma šodienas Latvijā ir dziļi simboliska, jo galvenos jautājumus izlemj koalīcijas padome.
Protams, vēl viena izredzēto kasta šajā jomā ir tā saucamo neatkarīgo institūciju darbinieki. Par FKTK algu likteni vēl tiks lemts, bet Latvijas Bankas darbinieki paliks neskarti, jo gadījumā, ja viņu algas nogrieztu, piemēram, līdz 1900 latiem, var gadīties problēmas segt savus kredītus.
Kā redzams, dažādu absurdu, strādājot pie jaunā budžeta, netrūkst jau tagad, turklāt nebūt nav izslēgts, ka galvenie nepatīkamie lēmumi tiks pieņemti kādā pilnmēness apspīdētā naktī, bet nākamajā rītā tiks pateikts, ka tā vienkārši būs un neko izdarīt vairs nevar, jo gan SVF vīri, gan arī no Eiropas Komisijas atbraukušais Hoakins Almunja ir atgādinājis, kādus papīrus savulaik parakstījušas pēdējās divas valdības.