Šobrīd telefonu tirdzniecībā aktualitāte ir viedtālruņi, kas veido aptuveni 36% no visiem pārdotajiem telefoniem, DB atzīmēja DT Mobile valdes priekšsēdētājs Uldis Priedītis, piebilstot, ka to īpatsvars pieaug katru mēnesi. Interesanti, ka Zviedrijā no viedtālruņu pārdošanas datiem šim gadam prognozē, ka aptuveni 60% būs tieši iPhone telefoni.
«Vai mēs varam kaut ko līdzīgu sagaidīt Latvijā, domāju, ka nē,» sacīja U. Priedītis, vēršot uzmanību, ka Skandināvijā gan iedzīvotāju paradumi, gan galvenais - arī ienākumu līmenis, ir citādi. Proti, iedzīvotāji daudz biežāk pat uz bāru dodas ar planšetdatoru, telefonu, un paralēli tērzēšanai ar draugiem, seko līdzi aktivitātēm tīmeklī. «Tas rada pieprasījumu. Es esmu pārliecināts, ka mums visu nevajadzētu kopēt no Skandināvijas, jo katrai sabiedrībai piemīt tās īpašā burvība, bet es domāju, ka ar laiku paradumi mainīsies arī Latvijā. Sociālie tīkli ieņem aizvien lielāku vietu mūsu ikdienā,» novērojis U. Priedītis.
Tiesa, viņa rīcībā esošie dati liecina, ka iepriekš viena trešā daļa iPhone lietotāju Latvijā nemaz neizmantoja datu pārraidi. «Es ceru, ka tas ir mainījies, jo negribētos, ka mēs pirktu iekārtas tikai tāpēc, ka tas ir forši un es ar to labi izskatos. No iekārtām vajadzētu izmantot visu piedāvāto funkcionalitāti,» pārliecināts ir U. Priedītis.
Kā iemeslus, kāpēc iPhone lietotāji neizmanto datu pārraidi, viņš skaidro ar to, ka daļa no iPhone lietotājiem to ir vienkārši saņēmuši dāvanā, citi sekojoši modei bez pamatotu vajadzību esamības. Taču tas mainās, jo parādās aizvien vairāk aplikāciju, ne tikai iPhone segmentā, kas atvieglo mūsu ikdienu.
Tāpat sagaidāms, ka telefons arī turpmāk aizvien vairāk aizvietos fotoaparātu «ziepju trauks», jo ražotāji nepārtraukti uzlabo kameru funkcionalitāti.