Latvijā saistībā ar Krievijas noteikto pārtikas embargo pastiprināti ieved Polijas un Lietuvas ražotāju sierus, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam Baltic Business Service sacīja piena pārstrādes uzņēmuma Cesvaines piena produkcijas loģistikas nodrošinātāja Siera nams padomes priekšsēdētāja Dace Ozola.
«Protams, ka ienāk [produkcija no citām valstīm] – tiek ievesti gan poļu, gan lietuviešu sieri. Bet tas ir normāli,» sacīja Ozola.
Viņa norādīja, ka Latvijai vajadzētu vairāk aizsargāt savu tirgu, taču tas ir atkarīgs arī no veikalu ķēžu politikas. «Lielie tirgus spēlētāji izvērtē, kā un ko iepērk,» sacīja Ozola, piebilstot, ka tikai sabiedrība var aizsargāt savu tirgu, izvēloties Latvijas preci - ja pēc vietējiem produktiem ir pieprasījums, tad arī tirgus uz to attiecīgi reaģēs.
Ozola atzina, ka patlaban Latvijas piena pārstrādes tirgus nav pārlieku sadrumstalots. «Vairs nav tik traki. Latvijā tāda situācija ir, par piena nozares konsolidāciju tiek runāts jau teju desmit gadus, bet pagaidām nekas nenotiek,» sacīja Siera nama padomes priekšsēdētāja.
Cesvaines piens dibināts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 904,7 tūkstoši latu (1,287 miljoni eiro). Lursoft datubāzes informācija liecina, ka Cesvaines piena lielākais īpašnieks ar 95,25% kapitāldaļu ir kompānija Baltic Cheese Partners. Uzņēmums gan ir akciju sabiedrība, tādēļ tam Uzņēmumu reģistram nav jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.
Cesvaines piena apgrozījums pērn bija 9,247 miljoni eiro, savukārt uzņēmuma zaudējumi bija 137,8 tūkstoši eiro.