Tieši privātais sektors pašlaik virza un cenšas iedzīvināt ilgtspējīgas būvniecības principus Latvijā, otrdien raksta laikraksts Dienas Bizness.
Vārds «ilgtspēja» ir gana bieži piesaukts, tostarp būvniecībā, taču to dažkārt lieto nevietā, nereti šauri, izceļot tikai kādu vienu tā aspektu, piemēram, ekoloģisku materiālu izmantošanu vai energoefektivitāti.
No citiem objektiem ilgtspējīga ēka atšķiras ar krietni plašāku izpratni par ēkas lietotāja un vides savstarpējo mijiedarbību un tās sekām. Svarīgāks par ēkas izskatu vai tajā ieplānotajām modernajām tehnoloģijām ilgtspējīgā mājā ir tās mikroklimats un iekšējās vides kvalitāte, reālais enerģijas patēriņš un tā avoti, saite ar ārējo infrastruktūru, būvmateriālu ietekme uz veselību un dabas resursu rezervēm, kā arī apkārtējās vides bioloģiskās daudzveidības optimāla saglabāšana – tā šo būvniecību apraksta sabiedriskā organizācija Ilgtspējīgas būvniecības padome. Anatolijs Streļins, Colliers International Project Management direktora vietnieks, skaidro: jaunbūvējamam objektam maksimāli ir jāintegrējas apkārtējā vidē, lai tas minimāli ietekmētu apkārtējo ekosistēmu un būtu pēc iespējas energoneatkarīgs, bet tā ir ideāla situācija. Pašlaik ne visa sabiedrība ir gatava ievērot zaļos standartus.
Visu rakstu Būvēt tā, lai lielāks labums lasiet 11. oktobra laikrakstā Dienas Bizness.