Bumerangi jau piecus gadus ir ienākumu avots Aivaram Brengulim; viņa neparastā biznesa ideja izrādījusies dzīvotspējīga.
Aivars savu hobiju pārvērtis biznesā, kas ļauj nopelnīt dzīvei vajadzīgo minimumu: «Esmu pieticīgs cilvēks, man dzīve ir hobijs un hobijs - dzīve. Daru to, kas patīk, un mani bumerangi mani uztur.» Tā kā daudzi draugi devušies strādāt uz ārzemēm, tad nu pats jūtoties kā aborigēns. Un tas ar bumerangu gatavošanu sader.
«Man viss tāpat, kā pirms gadiem pieciem,» sagaidot DB žurnālistu un fotogrāfu, teic Latvijas vienīgais profesionālais bumerangu gatavotājs. «Klājas tikpat labi vai tikpat slikti, - kā kurš vērtē.» Viņš vēl aizvien strādā savā darbnīciņā Siguldā, vēl aizvien dod garantiju, ka katrs viņa bumerangs atgriezīsies. Lielākais jaunums - mainīta nodokļa maksāšanas forma. Tagad tiek maksāts mikronodoklis. Par rezultātiem, cik tas izdevīgi, spriest viņš vēl nevarot, taču uzņēmējs vēlas, lai viņam būtu pensija un mierīgs prāts.
Esot apspriests arī variants par patenta maksāšanu, daudzi amatnieki labprāt izvēlas šo uzņēmējdarbības formu, taču neviena sadaļa īsti neatbilst tam, ko dara Aivars. Turklāt peļņas lielumu iepriekš nevar paredzēt.
Uz jautājumu, kā izdevies noturēties, kad tik daudz citu mazo uzņēmumu te uzrodas, te zūd, Aivars atbild, ka nebankrotē tie, kas tērē, ko paši nopelnījuši: «Vislielākā nelaime - mazie uzņēmēji, kas ņem kredītus, jo viņiem nav zināšanu un pieredzes. Mazā uzņēmumā nav arī vajadzīgā vēriena, lai nauda strauji apgrozītos un sevi atpelnītu. Visi regulāri satiekamies dažādos gadatirgos. Redzam, kurš pēkšņi sāk šikot. Svešu naudu tērēt viegli. Taču, ja tas darīts neapdomīgi, sekas bēdīgas.» Kopumā Aivars vērtē, ka amatnieku un ar šo jomu saistītie mazie uzņēmumi dzīvo diezgan nabadzīgi, taču dzīvo. Diemžēl daudziem no viņiem strādāt pelēkajā zonā ir vienīgā iespēja savilkt galus un pabarot bērnus. Uzņēmējs brīnās par nodokļu politiku: «Vai tad tie, kas tos uzliek, nemaz neprot rēķināt? Ja kāds mazais nomaksātu pilnīgi visu, ko no viņa grib noplēst, nekas nepaliek pāri. Tie, kas piespiedu kārtā beigs spirināties, valstij pašai vien nonāks uz kakla.» Bumerangu gatavotājs no kolēģiem uzzinājis, ka, piemēram, Anglijā mazajam biznesam neapliekamais minimums esot ap 30 tūkstošiem latu.