Db.lv publicē BTA atbildi uz Latvijas Apdrošināšanas brokeru asociācijas (LABA) izplatīto informāciju, ka BTA lata devalvācijas risku uzveļ klientiem. BTA akcentē, ka apdrošinātājiem, uzņemoties kreditētāja funkciju, jānodrošinās pret risku.
BTA atbilde: "BTA apdrošināšanas noteikumu jaunais punkts par nesamaksātas apdrošināšanas prēmijas daļas izteikšanu citā valūtā, ja lata vērtība pret eiro samazinās vairāk kā par 10 %, ļaus uzņēmumam arī turpmāk piedāvāt atlikto maksājumu iespēju, kā arī garantēs BTA klientiem ilglaicīgu stabilitāti.
Jeļena Alfejeva, BTA viceprezidente: „Šī punkta iekļaušana noteikumos nav saistīta ar mūsu neuzticēšanos latam. Esam pārliecināti, ka lata devalvācijai nav nekāda pamata un tāda iespēja ir niecīga. Taču apdrošinātāja darbības būtība ir paredzēt visus iespējamos, tai skaitā operacionālos riskus un aizsargāties no tiem, lai nodrošinātu stabilitāti un spēju pildīt savas saistības ilglaicīgi. Jebkura kredītiestāde savos noteikumos iekļauj aizsardzību pret šādiem riskiem – tas ir tikai normāli un par šo faktu neviens nebrīnās. Dīvaini, kāpēc kaut kas šajā ziņā būtu pārmetams apdrošinātājam.”
BTA savas transportlīdzekļu apdrošināšanas (KASKO) noteikumos iekļauj ļoti plašu sedzamo risku klāstu, līdz pat iespējai, ka automašīnai uzkritīs lidaparāts, kas ir tik pat neticami, kā lata devalvācija, taču noteikumos tiek atrunātas abas situācijas.
Nevar arī teikt, ka BTA pārliek kaut kādu nekontrolējamo risku uz klienta pleciem – klients var tik pat viegli pret šo risku nodrošināties, samaksājot visu apdrošināšanas prēmiju uzreiz vienā maksājumā.
„Latvijas Apdrošināšanas brokeru asociācijas izplatītais ziņojums mums liek aizdomāties arī par biznesa ētikas jautājumiem un asociācijas pārstāvja kompetenci, iztirzājot viena tirgus dalībnieka piedāvājumu publiskajā telpā, ne līdz galam pat apzinoties šā piedāvājuma būtību. Izbrīna arī fakts, ka iepriekš no šīs asociācijas neviens pie mums nevērsās pēc skaidrojuma par mūsu motivāciju, iekļaujot noteikumos attiecīgo punktu,” uzsver J. Alfejeva."