Ēģipte tuvojas pilsoņu karam, brīdinājuši gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstītāji, vienlaikus aicinot starptautisko sabiedrību pievērst uzmanību šajā valstī notiekošajam.
«Esošais režīms kopš apvērsuma Ēģipti virza uz pilsoņkaru,» pavēstījis bijušais prominentā laikraksta Al Shorouk redaktors Vaels Kandils. Uzstājoties Ženēvā, viņš norādīja, ka Ēģiptes varasiestāžu vēršanās pret Musulmaņu Brālību jau prasījusi vairāk nekā tūkstoš cilvēku dzīvību, bet vismaz divi tūkstoši nokļuvuši cietumā. Šādas varasiestāžu darbības šķeļot valsti.
V. Kandils ieradies Ženēvā, lai organizētu vienotu opozīciju Ēģiptes militārajam režīmam. Aktīvistu grupa vērsusies pie ANO aģentūrām un dažādu valstu diplomātiem, lai sniegtu pierādījumus, ka Ēģiptē notikušais apvērsums bijis nelikumīgs un sagrāvis 2011. gada revolūciju, kuras laikā tika gāzts diktators Hosni Mubaraks.
Situācija Ēģiptē saasinājās, kad jūlijā valsts armija no ieņemamā amata atcēla prezidentu Muhamedu Mursi, kurš bija demokrātiski ievēlēts pēc Hosni Mubaraka gāšanas tā sauktā Arābu pavasara laikā. Armija M. Mursi no amata atcēla pēc tam, kad valsti satricināja vērienīgas demonstrācijas, kuru dalībnieki pieprasīja prezidenta atkāpšanos, vainojot viņu ekonomiskās problēmās.
M. Mursi un viņa partijas Musulmaņu brālība atbalstītāji notikušo nosaukuši par militāru apvērsumu un solījuši cīnīties pret to. Nesaskaņas starp abām iedzīvotāju grupām raisījušas bažas, ka Ēģiptē var sākties asiņains pilsoņu karš, līdzīgs tam, kādā šobrīd ir iestigusi Sīrija.
Kopš apvērsuma situācija Ēģiptē joprojām saglabājas nestabila. Musulmaņu Brālības atbalstītāji un islāma fundamentālisti nereti uzbrūk policijai un rīko demonstrācijas. Tāpat Ēģiptē joprojām spēkā ir vasarā noteiktā komandantstunda.
Reaģējot uz nemierīgo situāciju, Ēģiptes bruņoto spēku ieceltā pagaidu valdība izstrādā likumprojektu, kas ierobežos ielu protesta akcijas šajā valstī. Topošais likumprojekts saņēmis plašu kritiku, jo tiek saistīts ar stingrākas kontroles ieviešanu un vēršanos pret opozicionāriem.