Trokšņu iela ir ne tikai viena no īsākajām un šaurākajām, bet arī klusākajām ieliņām Vecrīgā. Tomēr ar Torņa ielu to savieno Zviedru vārti, un tūristu pieplūdums tur ir garantēts
Trokšņu ielā mājo pārsvarā radošo profesiju pārstāvji, tur atrodas arhitektu birojs, mākslas galerija, zīmēšanas un gleznošanas studija, mājīgi iekārtojusies vinotēka un ziemas dārzā viesus gaida labais tētis. Ar mecenātu Teterovu finansiālu atbalstu Trokšņu ieliņa ir tikusi pati pie sava Rēga. Par spoku trūkumu šajā Vecrīgas pusē sūdzēties nevarētu, arī Rāmera torņa muzejā dzīvo kāda dīvaina radība, kas šad un tad atgādina par savu klātbūtni.
Savulaik bagāto viduslaiku tranzītpilsētu Rīgu no iebrucējiem sargāja aizsargmūris ar 25 torņiem, no tiem līdz mūsdienām ir saglabājušies tikai divi – Pulvertornis un Rāmera tornis.
Visu rakstu Piesaista Zviedru vārti un sargā spoki lasiet 17. marta laikrakstā Dienas Bizness.
#26/97
Rāmera torņa muzeja vadītāja Jūlija Keizerova stāsta, ka muzeju izveidojis kāds Krievijas uzņēmējs, kurš tajā ieguldījis vairākus desmitus tūkstošu eiro.
#27/97
Ierastās muzeju apskates vietā apmeklētājus gaida atraktīva spēle.
#43/97
Arhitektu biroja Birojs A līdzīpašniece Anita Pabrūkle stāsta, ka radošiem cilvēkiem, īpaši arhitektiem, strādāt Vecrīgā, turklāt vēl Arhitektu namā, ir īpaši ērti un izdevīgi.
#47/97
Trokšņu un Aldaru ielas stūris pie pašiem Zviedru vārtiem ir lieliska vieta mākslas galerijai, atzīst mākslas galerijas Slazds vadītāja Katrīna Teivāne, kura te saimnieko jau septiņus gadus.
#68/97
Vinotēka Vīns ar odziņu Trokšņu ielā, blakus Zviedru vārtiem, darbojas teju četrus gadus.
#69/97
«Šī iela ir romantiska. Tā aizvien vēl glabā vecā Rīgas aizsargmūra sienu un tā laika auru un mājīgumu. Tā kā orientējamies uz dzīves baudīšanu, šī ieliņa mums ir īpaši piemērota,» saka vinotēkas īpašniece Daiga Mežapuķe.
#74/97
Zīmēšanas studijas telpas ir 45 m2 plašas, tās ir speciāli izbūvētas 1956. gada Arhitektu nama rekonstrukcijas laikā un atrodas ēkas mansardā.
#83/97
Restorāns – picērija The Godfather, kas savulaik atradās Baznīcas ielas galā pie Dailes teātra, tagad pārdēvēta par The Good Father un savu darbību pārcēlusi uz Trokšņu ieliņu, pavisam netālu Saeimas namam.