Iegriežoties Gleznotāju ielā, ir teju vai neiespējami nesajust vīraka smaržu, kas vilina arī samaklēt vietu, no kurienes tā plūst. Tālu gan nav jāmeklē, jo šaurajā, omulīgajā ieliņā veikalu nav daudz, bet katrs ir ar savu odziņu.
Jau 15 gadus šeit mājvietu atradis veikals Nārājana, kurā atrodamas dažādas dizaina lietas un rotas no Indijas, turpat netālu no kāda veikala skan ēģiptiešu mūzikas ritmi un sastopams pats veikala saimnieks - ēģiptietis, kurš jau gadu dzīvo Latvijā un nolēmis iemēģināt roku arī biznesa veidošanā mūsu valstī, pircējiem piedāvājot dažādas dāvanas, tostarp viņa onkuļa ar roku darinātas metāla lampas. Uz šīs ielas esošajā viesnīcā Old Riga Hotel Vecrīga pirms 13 gadiem viesojies Dalailama. Viesnīcas īpašnieks pastāstīja, ka viņš bija apmeties 33. numuriņā, kurā, protams, diezgan bieži klienti par visām varītēm vēlas pavadīt nakti.
Plašāk lasiet laikrakstā Dienas bizness!
#8/40
«Vecrīga ir vispiemērotākā vieta manam veikalam. Otra tāda Rīgā nav. Visas preces vedu no Ēģiptes, tostarp mana onkuļa darinātās metāla lampas,» stāsta veikala Dāvanas no Ēģiptes īpašnieks Kamals Morsi Morsi Abouelzins.
#9/40
SIA Antikvariāts veikala plauktos gozējas porcelāna statujas, sudraba trauki un gleznas. Vairumu lietu šeit atnes cilvēki un tās nodod komisijā. Pircēju kļūstot aizvien mazāk. Pat Krievijas tūristi vairs tā ar naudu nešķērdējoties.
#14/40
Veikalā Amber&Souvenirs 2U visvairāk pērkot rotas - auskarus un gredzenus. Lielākā interese esot par zaļās krāsas dzintaru rotām.
#20/40
Viens no ielas ilgdzīvotājiem ir Old Riga Hotel Vecrīga, kas šeit darbojas jau 15 gadu. Sākotnēji gan tika atvērts tikai restorāns, bet pēc gada arī viesnīca.
#25/40
«Šajā ielā pagājusi mana bērnība, jo tēv šeit restorānu un viesnīcu atvēra pirms 15 gadiem. Tikai pirms pieciem gadiem aktīvi ģimenes biznesa iesaistījos arī es. Šeit valda tāda mierīga atmosfēra - gluši kā franču filmiņā,» sajūtās dalās Old Hotel Vecrīga līdzīpašnieks Igors Astapčiks.
#33/40
«Kad pirms 15 gadiem šeit iegādājos telpas, mans mērķis nebija saistīts ar biznesu. Vēlējos šeit radīt ar Indijas kultūru saistītu mākslas galeriju, kas vienlaikus ir patīkama tikšanās vieta cilvēkiem,» stāsta Nārājāna īpašniece Laima Muravska.
#34/40
Ogres trikotāžas apģērbus visvairāk pērk tūristi - apmēram 70%, līdz ar to bija nepieciešams veikals Vecrīgā. Šī vieta tika izvēlēta tāpēc, ka šeit garām staigā daudz ārvalstu viesu.