Kauguru, Brenguļu un Trikātas pagastu kopīgi izveidotais Beverīnas novads aizvadījis pirmos četrus gadus. Pie varas grožiem brengulieti Māri Zvirbuli nomainījusi trikātiete Cilda Purgale. Lai arī amatpersonas atzīst, ka sevišķu saliedētību novada iedzīvotāju starpā nejūt, nav izcēlušies arī īpaši kašķi, raksta laikraksts Diena.
Zināms trieciens novada pašapziņai un arī budžetam esot uzņēmuma Trikātas siers ražotnes pārcelšana uz Jelgavu, tomēr novadā turpinot darboties gan spēcīgi zemnieki, gan slavenā Brenguļu alus darītava. Zemi sākuši uzpirkt ķīnieši, tomēr neviens no viņiem novada teritorijā vēl neesot redzēts.
Ziņa par to, ka ķīnieši ar Latio starpniecību iegādājušies vairākus zemesgabalus Mūrmuižā, presi pāršalca šā gada pavasarī, kad dome atteicās no pirmpirkuma tiesībām uz pieciem zemesgabaliem. Kauguru pagastā runājot, ka ķīnieši vai nu nopirkuši, vai nolūkojuši arī nepabeigtu daudzdzīvokļu māju ar 18 dzīvokļiem. C. Purgale jauno situāciju vērtējusi pragmatiski: «Iepriekšējai domei bija bažas, ka ienāks un svešie kaut ko izpirks, bet īstenībā viss jau ir izpirkts. Latvija ir izpirkta. Ko tad mēs - visu zemi pārpirksim, lai ķīnietis nedabū? Ķīnietis te nedzīvos, viņam tas zemes gabals vajadzīgs, lai tiktu uz Franciju, uz Vāciju. Bet varbūt viņi te arī kaut ko radīs.»
Savukārt M. Zvirbulis teicis: «Es gaidīju, kas notiks tajos gabalos - zeme tiks vai netiks nopļauta. Tika, tātad Latio ir pilnvarots šo teritoriju uzturēt. Es pats esmu mazais zemnieks, man viens kaimiņš ir dānis, otrs - latviešu lielzemnieks. Šajā pirkumā parādās ķīnieša seja bez starpniekiem, bet ir milzīgs daudzums dažādu SIA, zem kuru vārda ienāk ārzemnieki, par kuriem mēs neko nezinām.» Tomēr ķīniešu uzņēmība viņu fascinējot, kaut bažas par atšķirīgu mentalitāti pastāv: «Ja te ienāks ķīniešu uzņēmēji, ne jau viņi te ražos. Viņi pārpakos preci. Vācu saules baterijas ir ražotas Ķīnā.»
Raksta galerijā - Beverīnas novads fotogrāfijās.