9. un arī 10. Saeimas deputāte Silva Bendrāte (Vienotība) vairāk nekā trīspadsmit gadus slēpusi to, ka Aivara Lemberga vietā un par viņa naudu iegādājusies kapitāldaļas Kurzemes radio. Turklāt, pēc viņas vārdiem spriežot, līgums, kas Bendrāti faktiski padarīja par Lemberga marioneti, vēl joprojām ir spēkā un pirkuma nauda nav atmaksāta, vēsta portāls pietiek.com.
Kā liecinot Pietiek rīcībā esošs Bendrātes un Lemberga noslēgts trasta līgums, Ventspils mērs piešķīris Bendrātei (toreiz – Ērmanei) tiesības viņa vietā un par viņa naudu, bet uz tagadējās deputātes vārda iegādāties kapitāldaļas SIA Kurzemes radio.
Saskaņā ar šo līgumu Bendrātei bijis – un, spriežot pēc viņas vārdiem, vēl joprojām ir - pienākums veikt Lemberga daļu pārvaldīšanu, vadoties «tikai un vienīgi» no Lemberga «interešu viedokļa», norāda medijs.
Līgums arī nosakot, ka bez Lemberga atļaujas Bendrātei nav bijis tiesību ne izteikt savu viedokli lielākajā daļā Kurzemes radio dalībnieku sapulču balsojumu, ne spriest par radio budžetu, ne lemt par dividenžu izmaksu vai kļūt par uzņēmuma vadības pārstāvi.
Kā izrietot no Bendrātes un Lemberga parakstītā dokumenta, pirms katras uzņēmuma dalībnieku sapulces Bendrātei vajadzējis vērsties pie Ventspils mēra pēc norādījumiem, un tāpat Lembergam bijušas tiesības jebkurā brīdī uz Bendrātes vārda iegādātās kapitāldaļas nodot kādai citai personai.
Spriežot pēc dokumenta, Bendrātei savs līguma eksemplārs vispār neesot izsniegts, - tas sastādīts tikai vienā eksemplārā un nodots Lemberga advokātam Gintam Laiviņam-Laiveniekam.
Politiķe Pietiek vairākkārt skaidrojusi, ka tie esot bijuši «citi laiki», kad pār Lemberga galvu vēl nav bijis mākoņu un Ventspils mērs bijis «visu mīlēts un cienīts cilvēks», par kuru «visi jūsmoja». Bendrātei tolaik pat bijis lepnums saņemt atbalstu no «tāda cilvēka».
Politiski vēsturiskais fons gan rādot, ka trasta līguma slēgšana 1997. gadā sakrita ar privatizācijas procesiem Ventspilī, par ko Ģenerālprokuratūra pašlaik veic izmeklēšanu saistībā ar aizdomām par politiķu piekukuļošanu Ventspils naftas privatizācijas sakarā.
Taču Bendrātei, kura vairākus gadus bija Kurzemes radio radošā direktore, faktiski nosakot radiostacijas saturu, nešķietot, ka viņas kā žurnālistes autoritāte izmantota klusējoši labvēlīga informatīvā fona nodrošināšanai, kamēr Ventspilī noritēja darījumi, kas vēlāk nonāca prokuroru redzeslokā.