http://db.lv/uploads/ck/images/Clipboard03(52).jpg
Krievijas energouzņēmums Inter RAO strauji un vērienīgi būvē jaunas stacijas Lietuvas pierobežā. Tas nozīmē, ka Baltijā iecerētie jauno staciju projekti no ekonomiskā un tehniskā viedokļa var arī nerealizēties. Ja tā notiks, tas nozīmē, ka Baltijas elektroenerģijas patērētāji arvien vairāk būs spiesti iepirkt Krievijas elektrību pēc Krievijas diktētas cenas, kas noteikti nebūs zemāka par Nord Pool biržas tirgus cenu.
Kā liecina Inter RAO pārstāvja Nikolaja Stepanova prezentētie kompānijas attīstības plāni Kaļiņingradā, jaunu staciju būvniecība jau notiek. Inter RAO arī neslēpj, ka šajā reģionā pēc dažiem gadiem uzcelto staciju jaudas (pirmo AES bloku paredzēts pabeigt jau 2016. gadā) ievērojami pārsniegs pašas Kaļiņingradas vajadzības, tāpēc elektroenerģiju paredzēts eksportēt uz Lietuvu, Latviju, Igauniju un Poliju, uzbūvējot starpsavienojuma kabeli, arī uz Vāciju un Nīderlandi.
«Latvijas un Lietuvas tirgos mēs jau tagad darbojamies ar savām meitaskompānijām. Mums nav alerģijas pret Baltijas reģionu un šis tirgus mums ir ļoti interesants,» klāsta N. Stepanovs. Ja saliek kopā divu Kaļiņingradas atomelektrostaciju (AES) jaudas (katra 1150 MW), divas Kaļiņingradas 400 MW gāzes stacijas plus Baltkrievijā netālu no Lietuvas robežas būvēt uzsāktos divus 1150 MW AES blokus, redzams, ka Baltija ar kaimiņvalstu elektrību tuvākajos gados varētu būt pilnībā nodrošināta. Savukārt Baltijas valstu elektroenerģijas deficīts varētu nest drošu peļņu Inter RAO.